اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار چاق و چاق


زنان باردار باردار و دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس دارند. افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداری یکی از نگرانی های زنان باردار با اضافه وزن است. اگرچه افزایش وزن در زنان باردار دارای اضافه وزن خطری را برای مادر و جنین به همراه دارد. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید مقداری وزن اضافه کنند. توصیه می شود از رژیم غذایی مناسب برای زنان دارای اضافه وزن و چاق استفاده کنید. زیرا در این مدت ، آنها نباید رژیم کاهش وزن داشته باشند؛ بنابراین ، غذا با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب انتخاب می شود و از غذاهای پرکالری اجتناب و تأکید می شود. به منظور ارائه توصیه های غذایی برای زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق ، باید به منابع غذایی موجود خانواده ، عادات و رفتارهای غذایی آنها و شیوه زندگی آنها توجه شود.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، طبیعی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی محدود برای کاهش وزن در زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توصیه های غذایی مناسب ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنها کنترل شود. زنان باردار دارای اضافه وزن نیز باید وزن دلخواه خود را بدست آورند.

برخی از دلایل اصلی افزایش وزن بیش از حد عبارتند از:

  • عادات و رفتارهای غذایی نادرست شامل مصرف زیاد منابع غذایی قوی (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فود ، نوشیدنی های شیرین (k.laha ، آب میوه های صنعتی) که حاوی مقدار زیادی شکر است) ، شیرینی و شکلات
  • کم تحرکی و عدم فعالیت بدنی
  • ادم در عروق مایع یا در موارد پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید