اهمیت استفاده از امضای الکترونیکی برای جوامع روستایی


به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، استفاده از امضای الکترونیکی برای توانمندسازی جوامع روستایی در حوزه بانکداری بسیار حائز اهمیت است.

زیرا دسترسی به خدمات بانکی مورد نیاز مشتریان روستایی آسان نیست. با توجه به اینکه شعب معمولاً خارج از مرزها هستند، دسترسی روستائیان به آنها محدود است.

بنابراین استفاده از خدمات بانکی دشوارتر خواهد بود. خوشبختانه، با این حال، استفاده از امضای الکترونیکی و سایر ابزارهای دیجیتال این شکاف را پر می کند.

به این ترتیب، افراد در مکان های دورافتاده را نیز قادر می سازد تا خدمات منصفانه ای دریافت کنند.

در این مقاله نکاتی را در رابطه با استفاده از امضای الکترونیکی با شما در میان می گذاریم. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

استفاده از امضای الکترونیکی در بانک های روستایی

شعب بانک ها معمولاً از مشتریان روستایی دور هستند و در نتیجه مراجعه برای مشتریان دشوار می شود.

نیاز به افتتاح حساب بانکی، درخواست وام، به روز رسانی اطلاعات یا درخواست کارت اعتباری جدید مستلزم مراجعه شخصی است که بار سنگینی بر دوش جامعه می گذارد.

بنابراین مشتریان باید برای مراجعه به شعب بانک ها و انجام کارهای خود در ساعات محدود کاری بانک از برنامه خود زمانی خارج کنند.

با گسترش اپیدمی ویروس کرونا و انقلاب دیجیتال همراه با آن، تعداد مراجعات شخصی به دفاتر به حداقل ممکن کاهش یافته است.

بنابراین، استفاده از امضای الکترونیکی روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند. پس از اپیدمی، بسیاری از شاخه ها با هم ادغام شدند و فقط در مکان های بسیار شلوغ باقی ماندند.

بنابراین، رویکرد عملکرد کسب و کار بانکی تا حد زیادی به صورت شخصی مورد توجه قرار گرفته است.

برای واقعی‌تر کردن همه چیز، سناریوی معمولی زیر را در نظر بگیرید. مشتری با در دست داشتن مدارک به شعبه بانک یا موسسه اعتباری دور مراجعه می کند.

به او گفته شد که داده هایش گم شده است. پس باید یک روز دیگر برگردد تا مدارک گم شده را بگیرد.

بین تعهدات خانوادگی و کاری و مسافت های طولانی سفر، مشتری اکنون ناامید است تا خدمات مورد نظر خود را دریافت کند.

در این مرحله فقط وفاداری مشتری باید مورد آزمایش قرار گیرد. بنابراین در این فرآیند بانک باید از منابع ارزشمندی برای مدیریت این فرآیند طولانی استفاده کند.

استفاده از امضای دیجیتال در جوامع روستایی

اگرچه شعبه ها در دسترس نیستند، بسیاری از مشتریان در مناطق روستایی اکنون به تلفن های هوشمند و اینترنت دسترسی دارند.

این همچنین به این معنی است که اکثر مشتریان در مناطق روستایی هر آنچه را که برای تعامل با بانک از راه دور نیاز دارند، در اختیار دارند.

با افزایش دسترسی به مناطق روستایی، مؤسسات مالی می توانند از قدرت فناوری تلفن همراه برای دسترسی به آنها در سریع ترین زمان ممکن استفاده کنند.

روی آوردن به تراکنش های تمام دیجیتال به نفع بانک های خصوصی است. زیرا هم بانک‌های خرد و هم بانک‌های تجاری زمان نامتناسبی را برای پردازش اسناد، از جمله تعقیب مشتریان برای تأیید، صرف می‌کنند.

این یکی از زمینه های اصلی مورد توجه بانک ها است. بسیاری از عملیات در این زمینه نیز نیاز به امضا دارند، از جمله افتتاح حساب (معاملات)، درخواست وام و اختلافات.

زمانی که بانک ها بر امضاهای سنتی تکیه می کنند، فرآیند انجام امور بانکی معمولی بسیار دشوار می شود.

زیرا در چنین شرایطی مشتریان به خصوص ساکنین روستایی برای حضور به موقع در شعب با مشکلات زیادی مواجه می شوند.

کارمندان همچنین بخش قابل توجهی از زمان خود را صرف چاپ و اسکن فرم ها و پیگیری درخواست های مشتریان برای تکمیل اسناد و امضاهای مفقود می کنند.

استفاده از امضای الکترونیکی پادزهر این درد مشترک بین مشتری و بانک است. اما ناگفته نماند که این راه حل همیشه جواب نمی دهد.

بهترین راه برای استفاده از امضای دیجیتال، نگاه کردن به فرمت های قدیمی مانند PDF و Word است.

تکمیل سریع و فوری فرآیند استفاده از خدمات الکترونیکی مستلزم نصب نرم افزار ویژه جهت تکمیل مراحل ثبت نام می باشد.

برخلاف راه‌حل‌های سنتی، هر کسی که گوشی هوشمند دارد، می‌تواند به پلتفرم‌های امضای دیجیتالی بهینه‌شده برای موبایل دسترسی داشته باشد.

بهترین راه حل های موجود در بازار امروز تجربه امضای دیجیتال با استفاده از تلفن همراه است. زیرا این برنامه ها به مشتریان این امکان را می دهد که علاوه بر تکمیل فرم ها و مدارک، امضای خود را با کمک تلفن همراه یا کامپیوتر امضا کنند.

اما این راه حل نیازی به نصب نرم افزار توسط مشتری ندارد. تنها نیاز فوری پیام رسان گوشی های هوشمند است.

فرآیند کار با امضای الکترونیکی چگونه است؟

فرآیند استفاده از امضای الکترونیکی ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. گردش کار به این صورت است که مدیر به سادگی با یک رابط کاربری ساده وارد کنسول می شود و قوانین تجاری را برای ایجاد درخواست های امضای الکترونیکی پیکربندی می کند.

به عنوان مثال، ممکن است از مشتریان خواسته شود که امضای الکترونیکی خود را به برخی از اسناد دیجیتال اضافه کنند اما برخی دیگر را نه. مدیران می توانند قوانین مربوطه را بر اساس منطق شرطی تنظیم کنند.

استفاده از این روش نه تنها برای مشتریانی که می توانند از هر کانال دیجیتال و در هر مکانی از این روش امضا استفاده کنند بسیار آسان است.

همچنین برای نمایندگان آسان است که امضای مشتریان خود را فوراً دریافت کنند. به ویژه، این امضاها برای مراجعات بعدی ذخیره می شوند.

عملاً هیچ تاخیری بین هر یک از این مراحل وجود ندارد و به کاربر این امکان را می دهد که بخشی یکپارچه از گردش کار مشتری باشد.

بانک ها می توانند با ارائه تجربیات دیجیتالی کامل از جمله امضای الکترونیکی برای انواع تراکنش ها، نیازهای جوامع روستایی را برآورده کنند.

این به پر کردن شکاف بین گروه‌های مختلف کمک می‌کند تا مشتریان در مکان‌های دوردست از خدمات دیجیتال استفاده کنند.

استفاده از امضای دیجیتال، احراز هویت از راه دور، فرم‌های الکترونیکی، جمع‌آوری اسناد و پرداخت‌های تلفن همراه، همگی خدماتی هستند که به مشتریان اجازه می‌دهند تجارت خود را کاملاً آنلاین انجام دهند. به این ترتیب در انرژی و زمان نیز صرفه جویی می شود.