اهداف سازمان نظارت بر صنعت بیمه روشن و شفاف است


هدف اصلی سازمان نظارت بر صنعت بیمه تلاش مضاعف برای افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور است.

به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ مهندس مجید بهزادپور در نشست مشترک با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام این مطلب افزود: شکستن چارچوب های سنتی در افزایش ضریب نفوذ و ایجاد تحول در بیمه. صنعت با تکنولوژی ابزارها و استفاده از توان دانش بنیان یک شرکت می تواند باعث رونق این صنعت شود.
مهندس مجید بهزادپور از آمادگی بیمه مرکزی برای تعامل بیشتر با صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی رئیس جمهور خبر داد و تحول صنعت بیمه را زیرساختی برای توسعه ارزیابی کرد و گفت: اگر صنعت بیمه و دانش بنیان باشد. شرکت ها با همکاری یکدیگر، جایگاه صنعت بیمه در اقتصاد ملی قوی تر خواهد شد.
رئیس شورای عالی بیمه با بررسی نقش ها و دستاوردهای صنعت بیمه در دوران تحریم، از ضرورت برنامه ریزی برای دوران پسا تحریم گفت و افزود: وجود صنعت بیمه ایران در دنیا نیازمند مولفه هایی است. مانند ترتیبی که دستیابی به آن باید با شرکت های فناور همراه باشد و دانش اولیه را می طلبد.
وی با اشاره به پیامدهای مثبت و منفی رشد ناچیز صنعت بیمه در سال های اخیر، به پوشش بیش از پانصد میلیارد دلاری ریسک در کشور اشاره کرد و افزود: صنعت بیمه با روحیه جهادی و جهادی خود. ایثار، اجازه نداده است که بدنه اقتصاد ملی در این سال ها به ویژه در زمینه صادرات و واردات کالاهای مورد نیاز، آسیب ببیند.
مهندس بهزادپور با بیان اینکه صنعت بیمه همواره در ایجاد سیستم های فناورانه پیشگام بوده است، خاطرنشان کرد: پروژه های نوسازی و بهبود صنعت بیمه باید سریع و کارآمد باشد، در غیر این صورت ممکن است نیاز به تغییر فناوری در سطوح مختلف به توسعه این صنعت هیچ.
رئیس کل بیمه مرکزی نظارت به موقع بر توان مالی شرکت های بیمه، کشف تقلب بیمه ای و ارزیابی ریسک، تمرکز بر رفتار بیمه شدگان را از موضوعات اصلی صنعت بیمه عنوان کرد. نیاز جدی به استفاده از فناوری های امروزی وجود دارد.
وی در پایان راه اندازی مرکز نوآوری صنعت بیمه را زمینه ساز کاهش هزینه خدمات بیمه ای دانست و افزود: کاهش هزینه های بیمه علاوه بر رفع دغدغه های دولت از بار فشار اقتصادی بر اعضا نیز بکاهد. از جامعه
مهندس بهزادپور در خاتمه بر لزوم توسعه همکاری های بیمه ای با مرکز نوآوری و شکوفایی و همچنین شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: دستیابی به افق های طراحی شده در صنعت بیمه بدون همراهی و تعامل امکان پذیر نخواهد بود. با دانش شرکت های موجود
لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه دکتر علی وحدت – مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی – و اعضای هیات مدیره این مجموعه گزارش کاملی از عملکرد خود با توجه به حوزه ها و توانمندی های همکاری ارائه کردند. بین دو کشور صندوق و صنعت بیمه و دیدگاه های مربوط به همکاری مشترک.