انتشار اولین اوراق بدهی شرکت سهامی خاص با استفاده از رتبه اعتباری در بازار سرمایه


شرکت تامین سرمایه تمدن با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، فردا دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ اولین اوراق بدهی شرکت سهامی خاص برای استفاده از رتبه اعتباری در بازار سرمایه کشور را برای شرکت پدیده شیمی پایدار (سهامی خاص) راه اندازی می کند. .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرآنلاین، شرکت پدیده شیمی پایدار (سهام خصوصی) که موسس آن در نظر دارد ۵ هزار میلیارد ریال از منابع مالی خود را در قالب اوراق اجاره و با فروش بخشی از سهام شرکت پدیده شیمی قاران جذب کند. سهام عام).) به شرکت واسط مالی وسط آبان دوم (مسئولیت محدود) و سپس اجاره به شرط تملیک.
شایان ذکر است این اوراق اولین اوراق بدهی است که از طریق رتبه بندی اعتباری یک شرکت سهامی خاص منتشر شده است. در این روش تامین مالی با تایید سبد سهام پدیده شیمی قاران (سهام عادی) و گروه صنعتی پاکشو (سهام عادی) پرداخت اجاره بها و اصل این اوراق را در سررسید تضمین می کند که ارزش پرتفوی اوراق مذکور توسط الف تعدیل شده است. – رتبه اعتباری
نسبت این اوراق ۵ ساله ۱۸ درصد است و اجاره بها هر سه ماه یکبار از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه حساب پرداخت می شود.
اسناد اجاره مذکور از طریق شرکت کارگزار مالی واسط در آبان گنبد (مسئولیت محدود) از طریق شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تامین سرمایه تمدن به عنوان ضامن و فعال بازار در بورس ایران منتشر می شود.