امکان درخواست گواهینامه بدون پیشینه بد در پلتفرم ها ایجاد شده است


قوه قضائیه امکان استعلام اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه را برای پلتفرم هایی که خدمات شخص محور ارائه می دهند را فراهم می کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بسترهایی که با محوریت فرد خدمات ارائه می دهند، بسترهایی هستند که در شرایط فعلی به درخواست کاربر، خدمات خاصی را به منازل شهروندان ارسال می کنند. پلتفرم هایی مانند اسنپ، تپسی، آچاره و سایر پلتفرم های ارائه دهنده خدمات در این دسته از پلتفرم ها قرار می گیرند.

در شرایط فعلی برای اینکه مردم بتوانند خدمات خود را در این سکوها ارائه دهند، باید گواهی سوپیشین را از قوه قضائیه دریافت کرده و به سکوهای طرف قرارداد خود ارسال کنند. قوه قضائیه برای جلوگیری از هرگونه تخلف در این خصوص در کارگروه قابلیت همکاری پیشنهاد داد امکان استعلام اعتبار گواهی فوقانی سکوها فراهم شود.

این پیشنهاد مورد پذیرش اعضای کارگروه تعاملی قرار گرفت و مقرر شد این خدمات از طریق اتاق تهاتر ملی ارائه شود. این سرویس با دریافت موافقت نامه عدم افشا و حذف داده ها توسط اپراتور مرکز تهاتر ملی اطلاعات (PGSB) به پلتفرم ها ارائه می شود.

در سال ۱۴۰۰ سازمان فناوری اطلاعات با برگزاری مزایده ای، بهره برداری از اتوبوس خدمات عمومی را به بخش خصوصی واگذار کرد و سیتاد به عنوان شرکتی که فلسفه تأسیس آن ایجاد پنجره خدمات دولتی بود، به عنوان اولین اپراتور این اتوبوس انتخاب شد. سرویس. ستاد به عنوان یکی از هلدینگ های خدمات فناوری اطلاعات، اجرای پروژه زیرساختی در سازمان فناوری اطلاعات را بر عهده دارد. عضو هیئت مدیره شرکت سیتاد و مدیر پروژه (PGSB) در تقاطع عمومی خدمات دولت الکترونیک پیش از این در گفتگو با این مرکز اعلام کرده بود که در حال حاضر در حال آزمایش گذرگاه هستیم و تمامی تجهیزات مورد نیاز در سازمان فناوری اطلاعات نصب شده است. و محمد صبری ابراز امیدواری کرد که تا پایان جولای فاش شود. به گفته وی، وظیفه PGSB ارائه خدمات دولتی از طریق یک درگاه واحد برای شرکت ها و سازمان هایی است که مایل به دریافت خدمات دولتی در اینترنت هستند.

به نظر می رسد استعلام اعتبار گواهی سوپیشین سکوها و همچنین دریافت تیک آبی برای فروشندگان املاک در سکوها از اولین خدماتی باشد که در این درگاه تهاتر ملی در دسترس قرار می گیرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!