امنیت بیشتر با پرداخت ایران کارت ملی


مزیت های درخواست کارت ملی به جای استفاده از ابزار سنتی را بررسی کنید

کارت ملی ایران جای خود را به سازهای سنتی داده است. امنیت بیشتر در عدم همراه داشتن پول نقدی و فیزیکی، صرفه جویی در هزینه مفقود شدن کارت و ایجاد تنوع در انتخاب کالای مورد نیاز بر اساس مبلغ شارژ از دیگر مزایای دارندگان کارت پرداخت و نمایندگی های پرداخت است.

به گزارش پایگاه خبری خدمات بانکداری الکترونیک، بانک ملی ایران با هدف شفاف سازی عملیات مالی دولت و هوشمندسازی آن و تسهیل مدیریت هزینه سازمان ها، مشمول قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کشور و همچنین اجرای قانون برنامه ششم توسعه کشور، پرداخت کارت به عنوان راهکار جایگزین ابزارهای سنتی تامین مالی.

کارت پرداخت نوعی کارت الکترونیکی بدون نام و بدون اتصال به حساب است که با پول الکترونیکی به منظور خرید کالا یا خدمات شارژ می شود و به کارفرمایان بخش دولتی، سازمان ها و شرکت های دولتی ارائه می شود.علاوه بر خرید کالا و خدمات در کلیه فروشگاه ها و مراکز مجهز به ماشین آلات فروشگاه های عضو شتاب و شاپرک و همچنین بستر سامانه تدارکات دولت الکترونیک، امکان برداشت وجه نقد از دستگاه های خودپرداز، تبدیل کارت به کارت و … توانایی تکرار آن شارژ و تخلیه یکی از مهمترین مزایای پرداخت کارتی از سوی سازمان یا مؤسسات توسعه یافته است.امنیت بیشتر در عدم همراه داشتن پول نقدی و فیزیکی، صرفه جویی در هزینه مفقود شدن کارت و ایجاد تنوع در انتخاب کالای مورد نظر بر اساس مبلغ شارژ از دیگر مزایای کارت پرداخت برای دارندگان و کارگزاران پرداخت است. .برای دریافت پرداخت کارت، اولین قدم افتتاح حساب با پیش شماره ۲۱۲ به نام شعبه اجرایی پشتیبانی کارت است. سپس با مراجعه به هر شعبه بانک ملی ایران و ارائه درخواست افتتاح حساب، هویت و اعتبار درخواست از طریق سامانه پنجره واحد وزارت امور اقتصادی و دارایی یا معاونت خزانه داری استان احراز شود. .در زیر ساختار سازمانی فعال است و در مرحله آخر فرم خدمات پرداخت کارت و فایل اطلاعات بازرگان تکمیل می شود تا کارت صادر و به متقاضی ارائه شود.لازم به ذکر است، برای اولین بار در کشور، سرویس جدید «تنگاه کارت» به منظور تسهیل امکان نظارت و مدیریت بر فرآیند هزینه های تنظیمی حقوق و دستمزد توسط بانک ملی ایران در اختیار نهادها و شرکت های دولتی قرار می گیرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!