امضای تفاهم نامه همکاری بین بانک ملی و صندوق توسعه فناوری های نوین


در دومین روز از چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت مالی، تفاهم نامه همکاری بین بانک ملی ایران و صندوق توسعه فناوری های نوین امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه فناوری های نوین؛ پس از تفاهمات قبلی و با هدف توسعه همکاری های دوجانبه، با حضور رئیس و عضو هیئت مدیره بانک ملی و مدیران توسعه فناوری های نوین، تفاهم نامه همکاری بین بانک ملی ایران و صندوق توسعه فناوری های نوین به امضا رسید. به منظور استفاده از توانمندی های طرفین تامین مالی شود.

عباس شافعی. رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران در مراسم امضای این قرارداد همکاری گفت: علاوه بر فعالیت های مالی صندوق توسعه فناوری های نوین، امروز با حوزه های جدید فعالیت این صندوق آشنا شدیم. . این حوزه ها می تواند همکاری متقابل بیشتری بین ما و صندوق ایجاد کند.

وی با تاکید بر توانایی صندوق های پژوهش و فناوری در شناسایی و ارزیابی دقیق شرکت های دانش بنیان و معرفی آنها به شبکه بانکی کشور، افزود: صندوق توسعه فناوری نوین به عنوان بهترین صندوق پژوهش و فناوری کشور تا به امروز در حوزه فعالیت های مختلف از اعتبار سنجی میدانی تا ارزیابی و ارزیابی ریسک مورد نیاز صنعت بانکداری الکترونیک و در راستای تامین مالی شرکت ها بر اساس دانش و فناوری فعالیت مطلوبی داشته است.

الشافعی با تاکید بر توانایی بانک ملی به عنوان بزرگترین بانک کشور خاطرنشان کرد: این بانک که شامل گروه بزرگی از مشتریان است می تواند ارتباط خوبی بین محصولات و حوزه های کاری صندوق برقرار کند.

این قرارداد همکاری نیز فصلی است که می تواند زمینه ساز همکاری مشترک و دستیابی به تفاهمات بیشتر بین بانک ملی ایران و صندوق توسعه فناوری های نوین باشد.

رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران یادآور شد: بانک ملی در سال ۱۴۰۱ بسته حمایتی ویژه شرکت های دانش بنیان را تهیه کرد که این صندوق با توجه به توانمندی های فعلی خود می تواند سهم بزرگی را به آن اختصاص دهد.

ما مشتاقانه منتظر ارائه خدمات جذاب به پایگاه های دانش هستیم

استاد روح الله میرامینی; مدیرعامل صندوق توسعه فناوری های نوین همچنین به گستردگی مشتریان بانک ملی و زمینه های مختلف همکاری بانک و صندوق اشاره کرد و گفت: بانک های متعارف به این نتیجه رسیده اند که باید خدمات خود را ارتقا دهند تا بتوانند خدمات خود را بهبود بخشند. ارائه خدمات بهتر به مشتریان

ما به عنوان اولین صندوق پژوهش و فناوری کشور خدمات مورد نیاز بانک ها از جمله سامانه های ارزیابی، سامانه های راستی آزمایی، سامانه های ارزیابی امکان سنجی، تشکیل پرونده، تهیه قرارداد و … را ایجاد کرده ایم.

وی با اشاره به تلاش بانک ها برای ایجاد مزیت های رقابتی با استفاده از خدمات نوین بانکی، افزود: بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک کشور نیازمند ارزیابی دقیق شرکت ها برای کاهش ریسک های سرمایه گذاری است. زیرا شرایط ارزیابی تخصصی شرکت ها و صدور ضمانت نامه بانکی برای آنها در صندوق وجود دارد.

میرامینی در تشریح برخی فعالیت ها و ارائه آماری از عملکرد صندوق توسعه فناوری های نوین گفت: این صندوق با ۱۴ بانک قرارداد همکاری دارد و خدمات این صندوق به ویژه ضمانت های آن در بانک های کشور زبانزد است. همچنین با تکیه بر این تفاهم نامه همکاری، تلاش می کنیم با معرفی واحدهای ایجاد شده، هم افزایی بیشتری بین صندوق و بانک ملی ایجاد کنیم. این هم افزایی می تواند بسته خدماتی جذابی را بر اساس دانش و فناوری بانک ملی برای شرکت ها و مشتریان ارائه دهد.

یادآور شد: مقرر شد دو طرف ضمن بازدید از توانمندی های طرفین با حضور هیات مدیره و مدیران ارشد، اجرای این تفاهم نامه همکاری را پیگیری و در قالب کارگروه مشترک تفاهمات آتی را توسعه دهند. .