امضای تفاهم نامه بین منطقه آزاد قشم و شرکت گاز هرمزگان


تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت گاز هرمزگان با هدف تامین رفاه مردم قشم به امضای رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان رسید. .

به گزارش تفاهم آنلاین هرمزگان، تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت گاز استان هرمزگان به امضای افشار فتح اللهی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و فواد حمزه مدیرعامل هرمزگان رسید. شرکت گاز استان.

بر اساس مفاد این تفاهم نامه از ماه آینده گازرسانی به فاز دوم شهر قشم آغاز می شود و تا پایان سال کل شهر قشم از نعمت گاز بهره مند می شود.

طرح گاز هرمزگان، ارائه محصولات انحصاری، انجام عملیات مکانیکی، تست شبکه و تزریق گاز به شبکه گازرسانی دستگاه تصفیه آب قشم است تا فرآیند تولید در این بخش با هزینه کمتری همراه باشد.

گازرسانی به شهر صنعتی تولا به منظور تامین سوخت ارزان برای صنایع جزیره و کمک به افزایش روند تولید تا دو هفته آینده و گازرسانی به مجتمع های خدماتی روستاهای داوری، هیمیاری و کابلی. که منجر به بهره مندی روستاهای همجوار از این خدمات در کنار سایر مقررات می شود

پروژه گازرسانی شهر شوش و شهرک صنعتی و روستاهای اطراف نیز تا پایان سال ۱۴۰۲ شمسی به پایان رسید و در گام بعدی و به منظور بهره مندی تمامی ساکنان جزیره از خدمات رفاهی، شهرهای لافت انجام شد. ، طبل، رامکان و روستاهای اطراف این شهرها در فهرست پروژه های گازرسانی قرار دارند.

با توجه به اجرای خط انتقال ۳۰ اینچ بندرعباس به قشم توسط شرکت گاز استان هرمزگان، به منظور تسریع در اجرای خط ۳۰ اینچ بندرعباس به قشم برای تامین پایدار گاز طبیعی پتروشیمی صنایع و نیروگاه ها، این شرکت بر اساس برنامه زمان بندی و برنامه جامع نفت و انرژی در حال فعالیت است.

لازم به ذکر است که فرآیند لوله کشی شبکه گاز تا مرحله نصب هیچ هزینه ای متوجه خانوارها نمی شود، اما در مرحله دریافت انشعاب، نصب کنتور و لوله های داخل منازل بر عهده مصرف کنندگان می باشد.

در این زمینه و به منظور تسهیل در رویه ساکنان، شرکت گاز آماده ارائه معرفی نامه به چندین بانک عامل جهت دریافت وام کم بهره به متقاضیان می باشد.