امتحانات مردود امروز، کارآفرینان موفق فردا، افراد ثروتمند


بسیاری از آزمون های شکست خورده امروز می توانند فردا برای کارآفرینان موفق و ثروتمند باشند. کلمه کنکور برگرفته از زبان سوئدی است و سالهاست که استرس بی پایانی را در زندگی فرزندانمان ایجاد کرده و آنها را به این باور رسانده است که راه موفقیت از طریق کنکور است. البته بالا بودن قبولی در دانشگاه های دولتی مانند دانشگاه آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی و پذیرش بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی تا حدودی از این فشار کاسته است اما نکته مهم این است که اکثر اولیا و دانش آموزان هنوز هم این عقیده را دارند آنها می دانند که اگر در کنکور قبول نشوند آینده موفقی نخواهند داشت.

داوطلبان کنکور و بسیاری از خانواده ها همچنان منتظر هستند تا فرزندان و سایر عزیزان خود در این آزمون سخت و سرنوشت ساز به اصطلاح بگذرند تا موفقیت آینده خود را تضمین کنند. غافل از اینکه راه موفقیت از کنکور و تحصیلات دانشگاهی نمی گذرد. این را می توان به وضوح در اهمیت سطح تحصیلات کارآفرینان موفق و ثروتمندی که موفق به ایجاد بزرگترین شرکت ها شدند، مشاهده کرد.

جوانان و کنکورهای مردود امروزی را باید یادآور شد که از نظر روانشناسان و صاحب نظران این رشته، همه چیز و هر مسیری در این دنیا تنها راه موفقیت نیست. والدین باید بدانند که هر انسانی برای موفقیت باید به دنبال راهی متفاوت باشد و این راه متفاوت فقط از کنکور عبور نمی کند. موفقیت همیشه با تلاش و پشتکار به دست می آید و هیچ دلیلی وجود ندارد که کسانی که تحصیلات عالی ندارند نتوانند موفق شوند. بسیاری را می توان مدیران ارشد، دانشمندان و کارآفرینانی نامید که تحصیلات دانشگاهی ندارند، اما سرنوشت هزاران نفر را در دنیای تجارت تعیین می کنند.

از گذشته های دور تا به امروز، یکی از مشهورترین دانشمندانی که کمتر کسی او را می شناسد، توماس ادیسون است که با وجود نداشتن تحصیلات عالی، بیش از هزار اختراع مهم در کار خود دارد که از جمله آنها لامپ رشته ای است. محبوبترین. شاید برایتان جالب باشد که او هرگز وارد دانشگاه نشد و موفقیت خود را مدیون مادر دانا و با پشتکارش است. آلبرت انیشتین – برنده جایزه نوبل و نویسنده نظریه نسبیت در پانزده سالگی مدرسه را ترک کرد. اگر فرزند دلبندتان در امتحان قبول نشد، هرگز او را بی هوش ندانید. او می تواند در سایر زمینه های مورد علاقه خود بدرخشد و به یکی از افراد موفق و تاثیرگذار اطراف خود تبدیل شود به شرطی که از حمایت مطلق شما در این زمینه برخوردار باشد. بیل گیتس و استیو جابز را می توان تاثیرگذارترین افراد در فناوری دانست. مسیر موفقیت هیچکدام از دانشگاه نگذشت. بیل گیتس در سال های اولیه تحصیل در هاروارد برای برنامه نویسی نرم افزار این مسیر را ترک کرد و مایکروسافت را تاسیس کرد. استیو جابز نیز پس از یک ترم تحصیلی، کالج رید در پورتلند، اورگان، ایالات متحده را ترک کرد.

آزمون ورودی و عدم موفقیت
آزمون ورودی و عدم موفقیت

ما می‌توانیم ده‌ها و صدها مثال از این قبیل را برای شما بیاوریم تا بدانید که موفق‌ترین افراد جهان لزوماً به دانشگاه نرفتند. آنها متوجه شدند که باید با تلاش، پشتکار و کسب مهارت در این راه به دنبال علایق خود باشند.

دکتر.. حوریه یحیی