الزام انتشار نرخ ارز در درگاه اعلام نرخ واحد


از ۱۱ اکتبر به دست خواهد آمد

صرافی های دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی از تاریخ ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۱ علاوه بر جدول مبادلاتی، نرخ ارز را در درگاه یکپارچه اعلام نرخ ارز درج می کنند و لیست قیمت اعلامی در سایت رسمی ایران منتشر می شود. بازار ارز.

و به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی؛ این بانک در بخشنامه ای به کلیه صرافی های مجاز این بانک اعلام کرد که به منظور شفافیت و ساماندهی، نرخ ارز توسط شبکه صرافی در کشور و رقابتی شدن قیمت ها و همچنین با هدف تسهیل دسترسی مقایسه نرخ ها تا تاریخ ۱۱/۰۷/۱۳۰۱، شهروندان و متقاضیان ارز باید علاوه بر حضور در درگاه یکپارچه اعلام نرخ ارز، نرخ خرید و فروش ارز خود را که حساب کاربری آن توسط بازار مبادلاتی ارائه می شود، وارد کنند. تابلوی صرافی
لیست نرخ های اعلامی به همراه سایر اطلاعات صرافی از جمله آدرس و شماره تماس در سایت رسمی بازار ارز ایران به نشانی www.ice.ir ارائه خواهد شد.
لازم به ذکر است صرافی ها باید نرخ خرید و فروش را در تابلوی صرافی و درگاه فوق به همین صورت ثبت کنند. این نرخ‌ها به‌صورت لحظه‌ای حذف یا تغییر می‌کنند و تا زمانی که بازار آن‌ها را در پورتال فوق‌الذکر و همچنین در سایت بازار ارز ایران تغییر دهد، بدون تغییر باقی می‌مانند.
واضح است که قیمت های اعلام شده، قیمت خرید و فروش بورس در هر لحظه خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاهلینک کپی شد!