الزامات ضد پول شویی (AML) برای یک پردازشگر پرداخت به چه معناست؟


پردازشگرهای پرداخت به طور فزاینده ای مشمول الزامات ضد پولشویی (AML) هستند. فرقی نمی کند که این یک الزام قانونی باشد یا بهترین روش. با این حال، درک اینکه چگونه یک شرکت از فرآیندهای پرداخت خود در برابر تقلب، پولشویی و سایر جرایم مالی محافظت می کند، برای عملیات بسیار مهم است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، کسب دانش کافی برای درک الزامات AML برای پردازنده های پرداخت یکی از چالش های پیش رو در قرن جدید است. از سوی دیگر، صنعت پردازش پرداخت با نرخ انتظاری سالانه ۱۳.۷ درصد در حال رشد است. بنابراین پیش بینی می شود این مبلغ تا سال ۲۰۳۰ به ۱۴۶.۴۵ میلیارد دلار برسد. اما مشکل اینجاست که همراه با رشد، ریسک شویی معاملات نیز افزایش می یابد.

پول شویی در واقع نوعی پولشویی است که در آن بازرگانان قانونی پرداخت های طرف دیگر را برای مقاصد غیرقانونی پردازش می کنند. معمولاً برای این کار از شخص ثالث استفاده می شود.

بنابراین، درک الزامات AML برای پردازشگرهای پرداخت یکی از مهم ترین مسائلی است که در قرن گذشته باید به آن پرداخته شود. بنابراین در این مقاله می خواهیم نکاتی در مورد الزامات AML برای پردازنده های پرداخت در کشورهای مختلف با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید

آشنایی با الزامات مبارزه با پولشویی برای پردازشگرهای پرداخت

پردازشگرهای پرداخت به طور فزاینده ای مشمول الزامات ضد پولشویی (AML) هستند. فرقی نمی کند که این یک الزام قانونی باشد یا بهترین روش. با این حال، درک اینکه چگونه یک شرکت از فرآیندهای پرداخت خود در برابر تقلب، پولشویی و سایر جرایم مالی محافظت می کند، برای عملیات بسیار مهم است.

پردازشگر پرداخت چیست؟

پردازشگرهای پرداخت نقش حیاتی در ایمن سازی و انتقال داده های پرداخت بین مشاغل و موسسات مالی ایفا می کنند. پس از دریافت اطلاعات کارت اعتباری یا نقدی از درگاه پرداخت یک شرکت، پردازشگر مجوز بانک یا شبکه کارت را بررسی می کند. در صورت مجاز بودن پرداخت، پردازشگر به سازمان مشتری اطلاع می دهد تا وجه را به سازمان بازرگانی ارسال کند.

خدمات پرداخت زیادی مانند درگاه های پرداخت وجود دارد و مقررات معمولاً بسته به خدمات متفاوت است. مهم است که قوانین محلی خود را برای خدمات پرداخت مرور کنید تا مطمئن شوید که رویه‌های صدور مجوز و انطباق صحیح را دارید.

الزامات ضد پولشویی ایالات متحده برای پردازشگرهای پرداخت

در ایالات متحده، قانون اسرار بانکی (BSA) معمولاً پردازشگرها را مشمول الزامات ضد پولشویی نمی کند. با این حال، هیئت بازبینی موسسات مالی فدرال خاطرنشان می کند که پردازشگرهای پرداخت در صورتی که ابزار مؤثری برای تأیید هویت و شیوه های تجاری مشتریان تجاری خود نداشته باشند، خطر بیشتری برای پولشویی و کلاهبرداری دارند.

پردازشگرهای پرداختی که الزامات مبارزه با پولشویی و بررسی دقیق را نادیده می گیرند و بانک هایی که تمایلی به انجام تجارت ندارند، اغلب با خطرات بیشتری روبرو هستند. بر اساس اطلاعات به دست آمده، موسسات مالی ایالات متحده اکنون انتظار دارند که ارائه دهندگان خدمات پرداخت که بخشی از شبکه آنها هستند، کنترل های قوی بر روی فعالیت های ضد پولشویی، تحریم ها و مبارزه با تقلب داشته باشند.

علاوه بر این، قانون توانمندسازی لایحه‌ای است که از طریق فرآیند قانونگذاری فدرال برای ادامه مبارزه با پولشویی در سیستم بانکی ایالات متحده، از جمله پردازشگرهای پرداخت، حرکت می‌کند. اگرچه هنوز یک الزام قانونی نیست، یکی از بهترین روش‌های انطباق برای پردازشگرهای پرداخت که در ایالات متحده فعالیت می‌کنند، معکوس کردن اقدامات موسسات مالی تحت نظارت است.

الزامات کانادایی ضد پولشویی برای پردازشگرهای پرداخت

کانادا شرایط گزارش دهی را برای پردازشگرهای پرداخت تغییر داده است. در ۲۷ آوریل ۲۰۲۲، مرکز تحلیل و گزارش تراکنش های مالی کانادا (FINTRAC) معافیت خود را برای برخی از ارائه دهندگان خدمات پرداخت و تاجران لغو کرد. دولت اکنون گزارش خود را به عنوان شرکت های خدمات پولی یا شرکت های خدمات پولی خارجی تنظیم می کند. از طرفی این شرکت ها باید تعهدات EFT را رعایت کنند.

به عبارت دیگر، اکنون یک الزام قانونی برای پردازشگرهای پرداخت در کانادا است تا بفهمند با چه کسی سر و کار دارید.

الزامات اتحادیه اروپا ضد پول شویی (AML) برای پردازشگرهای پرداخت

در اتحادیه اروپا، خدمات پرداخت مشمول دستورالعمل مبارزه با پولشویی و دستورالعمل خدمات پرداخت هستند. بنابراین کلیه موسسات مالی خدمات پرداخت خود را بر اساس قوانین تعیین شده در نظر می گیرند.

روند جهانی به سمت مقررات و الزامات ضد پولشویی در حال حاضر بر پردازشگرهای پرداخت تأثیر می گذارد. اطمینان از موثر بودن ارزیابی‌ها و کنترل‌های ریسک AML از طرف پردازشگرهای پرداخت شخص ثالث، می‌تواند انطباق را ساده‌تر کند.

اجرای روش های قوی ضد پولشویی

برای مبارزه با پولشویی الزامات اساسی وجود دارد. مهمترین این الزامات عبارتند از:

سیاست های نوشته شده

انطباق خاص را بررسی کنید

آموزش مبارزه با پولشویی

بررسی های در حال انجام

جریمه های غربالگری

برنامه غربالگری جامع شامل بررسی تحریم ها و فهرست افراد در معرض سیاسی و پرداخت ها (PEP) است. فهرست‌های پیگیری دائماً با نام‌های جدید به‌روزرسانی می‌شوند، بنابراین تحریم‌ها و غربالگری PEP باید به طور همزمان انجام شود تا نیازهای مشتری خود را بشناسید (KYC) و تأیید مشتری افزایش یابد.

نظارت بر معاملات و معاملات

همچنین درک فعالیت های حساب و انجام اقدامات مناسب در هنگام بروز سؤال مهم است. نظارت بر تراکنش شامل نگهداری سوابق دقیق، ثبت گزارش‌ها در صورتی که تراکنش‌ها از حد تعیین‌شده فراتر رفت و گزارش فعالیت‌های مشکوکی که ممکن است نشان‌دهنده پولشویی یا سایر فعالیت‌های مجرمانه باشد، می‌شود.

اما برنامه انطباق AML فقط برای جلوگیری از ایجاد حساب کاربری یا ترویج فعالیت غیرقانونی از طریق سیستم شما نیست. برنامه های پایدار و کارآمد ضمن کنترل هزینه ها، ورود سریع مشتریان را فراهم می کند.

گردش کار خودکار، مدیریت ریسک موثر تجاری، و فرآیندهای KYC می تواند به ایجاد تعادل بین راه اندازی سریع و امنیت قوی کمک کند.

با توجه به اطلاعات جمع آوری شده، یک فرآیند هفت مرحله ای برای موفقیت در یک تجارت یا معامله وجود دارد:

پیش آزمون

Merchant KYC یا تأیید هویت

بررسی تاریخچه کسب و کار

تحلیل مدل کسب و کار و عملیات

تحلیل محتوای وب

رعایت امنیت اطلاعات

پذیره نویسی ریسک اعتباری

پیروی از قوانین مبارزه با پولشویی می تواند به ایجاد فرآیندهای مدیریت تقلب در پرداخت کمک کند که به جلوگیری از ضرر، محافظت از سازمان و اطمینان از عملیات روان، ایمن و مقیاس پذیر کمک می کند. مطالعه تقلب در پرداخت ۲۰۲۲ نشان داد که تجار به طور متوسط ​​۱۰٪ از درآمد تجارت الکترونیک را صرف مدیریت تقلب می کنند، بنابراین صرفه جویی در هزینه می تواند قابل توجه باشد.

از سوی دیگر، پردازش پرداخت های صنعتی اغلب با افزایش فرصت ها و افزایش نظارت همراه است. روش‌های مناسب انطباق با مبارزه با پولشویی می‌تواند منجر به عملیات پایدار و حسابرسی پسند شود که برای شرکای بانکی، بازرگانان و رگولاتورها جذاب است.

منبع: UID