افشای نقشه راه سامانه پرداخت هوشمند بانک شهر


نقشه راه سامانه پرداخت هوشمند بانک شهر با هدف پشتیبانی و توسعه زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری پرداخت هوشمند رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این مراسم که با حضور دکتر محمدمهدی احمدی مدیرعامل بانک شهر، معاون امور مالی و اقتصادی شهرداری تهران، معاون فناوری اطلاعات بانک شهر و شهردار رئیس هیئت مدیره بانک شهر زنجان و شهردار شیراز، دکتر سید محمدمهدی احمدی، مدیرعامل بانک شهر با اشاره به اینکه در این نقشه راه که تمرکز اصلی آن، تحلیل اطلاعات به دست آمده از داده ها است، گفت: وی گفت: در نقشه راه این اهداف مانند مدیریت دارایی ها، منابع و خدمات موثر، توسعه پایدار شهری، توسعه اقتصادی شهرها و در نهایت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است.
در تکمیل این مراسم مهندس حسام حبیب الله معاون فناوری اطلاعات بانک شهر به تشریح جزئیات نقشه راه اکوسیستم پرداخت شهروندی هوشمند پرداخت و اظهار داشت: در این نقشه راه شعار اصلی آن پرداخت شهروندی با کارت شهروندی است. ادغام در ابزارهای پرداخت شامل مراحل اصلی تهیه پیش نویس سند راهبردی برای پیشبرد شهروندی هوشمند، اجماع بازیگران اصلی در خصوص اسناد استراتژیک، ایجاد یک شرکت مشترک ارائه دهنده خدمات پرداخت شهروندی، جذب منابع، سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز، یکپارچه سازی شبکه پرداخت در کشور در راستای توسعه کیف پول های هوشمند و در نهایت پردازش ابرداده های استخراج شده از زیرساخت های مذکور برای اهداف تصمیم گیری مشخص شده است.
حبیب الیله با اشاره به آگاهی و شناسایی دقیق بانک شهر از مشکلات و معضلات شهرها در یک دهه گذشته، تاکید کرد: در این راستا چالش های عدم پرداخت هوشمند شهروندی را می توان در «دسترسی محدود و غیرمتمرکز به پرداخت شهروندی» جستجو کرد. اطلاعات.” “عدم دسترسی به موقع به اطلاعات برای تصمیم گیری فوری مدیریت شهری”، “ناتوانی در نظارت بر اطلاعات برای اتخاذ تصمیمات بلندمدت برای بهبود”، “حجم سنگین تراکنش های پرداخت شهری از طریق زیرساخت های پرداخت بانکی” و “حضور بسیاری ابزارهای پرداخت غیرمتمرکز برای هر شهروند و برای هر شهر.
وی ادامه داد: ارائه خدمات آسان تر و ارزان تر به شهروندان، استانداردسازی و یکپارچه سازی معاملات و تاثیر مثبت بر مولفه های اصلی شهر هوشمند، صرفه جویی در هزینه ها، افزایش نظارت و کنترل، تخصیص صحیح منابع به فعالان اقتصادی، کاهش آلودگی های زیست محیطی و بهینه سازی مصرف انرژی نیز از جمله مزایای ایجاد پرداخت هوشمند شهروندی است.
معاون فناوری اطلاعات بانک شهر بیان کرد: کاهش اتکا به نقدینگی در پرداخت شهروندان، حذف ابزارهای پرداخت شهروندی مبتنی بر ارتباط، توسعه متوازن و کاربردی در تمامی حوزه های پرداخت شهری و هدایت مدیریت شهری به سمت مدیریت داده محور از جمله موارد است. اهداف اصلی این سند شاد تصریح کرد: ایجاد بستر پرداخت یکپارچه برای شهروند هوشمند در حداقل ۱۵ شهر بزرگ کشور در حوزه های مرتبط با شهرداری، ناوگان حمل و نقل عمومی، گردشگری، ورزشی، تفریحی و اماکن لوکس از اهداف عملیاتی هوشمندسازی است. سیستم پرداخت شهروندی
حبیب اله با تاکید بر اینکه ایجاد سیستم یکپارچه پرداخت هوشمند شهری متکی بر کیف پول شهروندان، بخش بزرگی از پرداخت‌های دولت را به روش‌هایی سوق می‌دهد که وابسته به ابزار فیزیکی نیستند، گفت: تدوین این سند و فعالیت آن گامی موثر در حرکت رو به جلو است.” اهداف بانک شهر ارائه بهترین خدمات مالی به مشتریان است.
معاون فناوری اطلاعات بانک شهر همچنین به امضای تفاهم نامه تامین مالی زنجیره تامین بین بانک شهر و شهرداری های تهران، زنجان و شیراز اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه برای ارتقای توان تامین مالی شهرداری ها منعقد شد.
حبیب الیله گفت: زنجیره تامین مالی قطعا باعث کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری، کاهش تورم و افزایش اعتماد به این زنجیره خواهد شد.
فروزنده معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری ها بانک شهر را به عنوان بانکی متخصص در رفع نیازهای خود می دانند، گفت: امروزه شهر های بیشتری به اهمیت فناوری پرداخت هوشمند پی برده اند که نقش مهمی را ایفا می کند. نقش مهمی در دستیابی به چشم انداز شهر دارد و هوشمندانه ایفا می کند.
اسدی شهردار شیراز و فیروز فر شهردار زنجان نیز ضمن استقبال از این سند و خواستار تعاملات بیشتر، وجود چنین اکوسیستم مالی در سیستم بانکی کشور را اهمیت داده و تاکید کردند: با راه اندازی و توسعه سامانه پرداخت هوشمند برای شهروندان، سرعت، سهولت و کیفیت فعالیت های مالی اکوسیستم بانکی رشد زیادی خواهد داشت.