افسردگی و 10 علامت هشدار دهنده این مشکل


افسردگی علائم افسردگی گاهی بخش عادی زندگی است. طبیعی است وقتی کسی را از دست می دهید یا شغل خود را از دست می دهید ناراحت باشید.

ارزیابی علائم افسردگی

این زمانی است که شما به دلیل استرس در زندگی خود علائم افسردگی را تجربه می کنید“افسردگی موقعیتی” نامیده میشود.

اکثر مردم یاد می گیرند که افسردگی موقعیتی را از بین ببرند ، حتی اگر این بیماری روزها یا حتی هفته ها ادامه داشته باشد. با این حال ، اگر علائم افسردگی از بین نرود و افسردگی در توانایی شما در عملکرد و زندگی عادی اختلال ایجاد کند ، این مورد است. “افسردگی بالینی” یا “افسردگی شدید” فراخوانده شد.

افسردگی اساسی یک بیماری جدی است که می تواند هفته ها ، ماه ها یا سالها طول بکشد. بنابراین دانستن علائم افسردگی بسیار مهم است تا بتوانید هنگام بروز علائم از آنها کمک بگیرید.

علائم افسردگی بسیار زیاد است. مردم می توانند افسردگی اساسی را “سیاه چاله” توصیف کنند که نمی توانند از آن خارج شوند. احساسات ناشی از خواب نیز در این نوع افسردگی رایج است.

10 نشانه هشداردهنده افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی شدید علائم مشابهی ندارند ، اما ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

غمگینی.

وقتی غم یکی از علائم افسردگی است ، می تواند با احساس ناامیدی و پوچی همراه باشد. متوجه می شوید که هر چقدر هم تلاش کنید ، نمی توانید افکار منفی خود را کنترل کنید. مدام می توانید بدون دلیل مشخص گریه کنید.

علل و علائم افسردگی

احساس گناه

افراد مبتلا به افسردگی شدید ممکن است احساس بی ارزشی و درماندگی کنند. آنها حتی ممکن است افسردگی را به عنوان نشانه ضعف تجربه کنند و بیش از حد از خود انتقاد کنند.

تحریک پذیری

این علامت افسردگی ممکن است شما را عصبانی ، مضطرب یا بیقرار کند. مردانی که به شدت افسرده هستند اغلب افسردگی خود را از طریق پرخاشگری یا رفتار بی پروا نشان می دهند.

علائم روانی.

اگر در تمرکز ، تصمیم گیری یا به خاطر سپردن جزئیات مشکل دارید ، این می تواند نشانه افسردگی باشد. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که روند تفکر آنها کند شده است.

علائم جسمی.

افراد مبتلا به افسردگی اغلب درد و سردرد یا مشکلات گوارشی دارند که ظاهراً علت پزشکی دیگری ندارند و به درمان پاسخ نمی دهند.

از دست دادن انرژی.

وقتی افسرده هستید ، همیشه احساس خستگی می کنید. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که توانایی های جسمی آنها کند شده است.

علائم افسردگی موقت

از دست دادن علاقه.

یکی از شایع ترین علائم افسردگی ، از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش مانند رابطه جنسی ، سرگرمی یا تعاملات اجتماعی است. این نیز می تواند به عنوان غفلت از مسئولیت و نظافت فیزیکی رخ دهد.

برنامه خواب تغییر می کند.

اکثر افرادی که افسردگی را تجربه کرده اند می دانند که اغلب با مشکلات خواب همراه است. افراد مبتلا به افسردگی در خوابیدن در شب مشکل دارند. آنها همچنین ممکن است در طول روز اضافی یا حتی بیش از حد باشند.

در عین حال ، مشکلات خواب می تواند افسردگی را تشدید کرده و منجر به یک چرخه منفی بین افسردگی و خواب شود ، که شکستن آن می تواند چالش برانگیز باشد. خواب ضعیف حتی می تواند باعث افسردگی در برخی افراد شود.

درک رابطه پیچیده بین خواب و افسردگی می تواند گامی مهم در بهبود کیفیت خواب و مدیریت بهتر افسردگی باشد.

تغییر در اشتها.

تغییر در عادات غذایی به دلیل افسردگی می تواند منجر به پرخوری یا پرخوری شود. افزایش یا کاهش بیش از 5 درصد از وزن بدن در یک ماه یکی از علائم هشداردهنده افسردگی است. برخی از افراد علاقه خود را به غذا از دست می دهند ، در حالی که برای دیگران خوردن راهی برای جبران احساس افسردگی است.

افکار خودکشی

ایده خودکشی یا ایده خودکشی به تفکر یا برنامه ریزی برای خودکشی اشاره دارد. افکار می توانند از یک برنامه دقیق تا ایجاد افکار زودگذر متغیر باشند. این افکار شامل آخرین اقدام خودکشی نیست.

فکر کردن به صدمه زدن به خود یکی از اولین علائم افسردگی است و همیشه باید آن را جدی گرفت. اگر به فکر خودکشی هستید ، باید فوراً به دنبال کمک باشید.

تشخیص علائم افسردگی

اهمیت بیان علائم افسردگی بدون شرم و ضعف:

اگر برخی از این علائم کلاسیک افسردگی را دارید و علائم آن شدید است و بیش از چند هفته طول کشیده است ، باید به دنبال کمک باشید. بهترین مکان برای شروع مشورت با پزشک است.

موسسه ملی سلامت روان تخمین می زند که افسردگی سالانه تقریباً 17 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. در بسیاری از موارد ، افسردگی قابل درمان با موفقیت تشخیص داده نمی شود و درمان نمی شود ، زیرا علائم افسردگی نادیده گرفته می شود.

افسردگی نشانه ضعف یا شرمندگی نیست. این یک بیماری جدی است. خبر خوب این است که حتی در موارد شدید افسردگی بالینی ، درمان معمولاً بسیار موفق است. و هرچه درمان زودتر شروع شود ، موفقیت آمیزتر خواهد بود. بنابراین منتظر نمانید.

اولین مرکز بازنشستگی سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در مراقبت های طولانی مدت و مراقبت های طولانی مدت ، آماده ارائه خدمات شبانه روزی به شهروندان عزیز با کادر مجرب و متخصص خود می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال ، همواره خدمات را با رعایت آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اصلی خود قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

توجه! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و قبل از استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید