افزایش ۱۱ درصدی پذیرش بانکداری دیجیتال در آمریکا


در سه ماهه دوم سال جاری، در مجموع ۲.۸ میلیارد ورود دیجیتالی در سامانه بانک آمریکا ثبت شد. این رقم نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری آنلاین، مشتریان بانک های ایالات متحده به طور فزاینده ای برای مدیریت امور مالی خود به بانکداری دیجیتال متکی هستند.

بانک آمریکا، یک شرکت خدمات مالی و بانکی چند ملیتی آمریکایی که اکنون بزرگترین بانک در ایالات متحده است، اعلام کرد که مشتریانش در ماه جولای نزدیک به یک میلیارد بار به سیستم عامل های دیجیتال آن وارد شده اند که یک رکورد تاریخی است.

این در حالی است که در سه ماهه دوم سال جاری در مجموع ۲.۸ میلیارد ورود دیجیتال در سامانه این بانک بزرگ آمریکایی به ثبت رسیده است. این رقم نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

امروزه، این بانک بزرگ ایالات متحده دارای ۵۵ میلیون مشتری دیجیتال تایید شده است که ۵ درصد بیشتر از سال گذشته است.

دیوید تایری، رئیس بخش دیجیتال در بانک گفت: “مهم نیست مشتریان ما در چه محیطی هستند، ما به مشتریان خود تضمین می کنیم که راه حل های دیجیتال موثر، قابل اعتماد و با استفاده آسان برای مدیریت امور مالی امروز و کمک به آنها برای برنامه ریزی برای فردا.”

او ادامه می‌دهد: «تعهد و سرمایه‌گذاری مستمر ما در بهترین فناوری مالی، همراه با فرهنگ نوآوری، به ما امکان می‌دهد تا یک تجربه مشتری یکپارچه و شخصی‌شده داشته باشیم و ما را قادر می‌سازد تا راه‌حل‌هایی را ارائه دهیم که مناسب، مرتبط و ایمن هستند».

بر اساس این گزارش، بیش از ۷۲ درصد از خانوارهای بانک آمریکا به طور فعال از تسهیلات دیجیتالی برای برآوردن بیشتر نیازهای روزانه خود و برنامه ریزی برای آینده خود استفاده می کنند.

همچنین شرکت ها از کانال های دیجیتال برای انجام عملیات مالی و تعامل با مشتریان استفاده می کنند.

۷۶ درصد از مشتریان بانکداری تجاری ایالات متحده و ۸۷ درصد از مشتریان مشاغل کوچک از این گزینه برای رفع نیازهای خود استفاده می کنند.

مترجم: نیلوفر آدبنیا

منبع: