افزایش قیمت جهانی فلز زرد


قیمت طلا امروز به دلیل ضعف دلار و بازدهی خزانه داری آمریکا افزایش یافت، در حالی که سرمایه گذاران منتظر گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در اواخر این هفته هستند که ممکن است سرنخ های بیشتری در مورد برنامه های افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ارائه دهد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک من، قیمت هر اونس طلا در ساعت ۶:۲۰ صبح به وقت شرقی با ۲.۳ درصد افزایش به ۱۷۶۷ دلار و ۹۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۱۷۶۸ دلار و ۹۰ سنت رسید. سنت رسیده است.

در حالی که بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده از بالاترین سطح یک هفته ای کاهش یافت، دلار در برابر همتایان خود ۰.۱ درصد کاهش یافت و طلای دلاری را در برابر سایر ارزها ارزان تر کرد.

داده ها نشان داد که صنعت خدمات ایالات متحده در ماه جولای به طور غیرمنتظره ای رشد کرد، زیرا سفارشات جدید به شدت افزایش یافت، در حالی که سفارشات کارخانه های ایالات متحده پس از افزایش ۱.۸ درصدی در ماه مه، ۲ درصد در ژوئن افزایش یافت.

اکنون تمرکز بر روی داده های مشاغل ایالات متحده است که قرار است در روز جمعه منتشر شود، که ممکن است شفافیت بیشتری را در مورد انقباض تهاجمی فدرال رزرو برای مقابله با تورم ارائه دهد.

سیاستگذاران فدرال رزرو روز سه شنبه و چهارشنبه گفتند که بانک مرکزی همچنان قصد دارد نرخ بهره آمریکا را تا سطحی افزایش دهد که به طور قابل توجهی فعالیت اقتصادی را محدود کند و تورم را کاهش دهد که بالاترین میزان از دهه ۱۹۸۰ است.

SPDR Gold Trust، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد دارایی های آن ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۰۰۰.۶۵ رسید.

نظرسنجی رویترز نشان داد که تحلیلگران پیش بینی خود را برای قیمت پلاتین و پالادیوم به شدت کاهش دادند زیرا کاهش رشد اقتصاد جهانی باعث کاهش تقاضا شد.

در بازار سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۰ دلار در هر اونس، پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۸۹۹.۰۶ دلار و پالادیوم ۰.۱ درصد در سال ۲۰۱۴ و ۹۷ سنت کاهش یافت.

منبع: ایسکانیوز

لینک کوتاهلینک کپی شد!