افراد متاهل و مجرد چقدر باید وام مسکن را پرداخت کنند؟


بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می دهد که قیمت هر برگ وام مسکن در فروردین ۱۳۹ هزار و ۷۰۰ تومان، در اردیبهشت ۱۴۱ هزار و ۲۰۰ تومان و در خرداد ۱۳۹ هزار و ۹۰۰ تومان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، قیمت تسهیلات مسکونی نسبت به ۱۰ روز قبل روند صعودی خوبی به خود گرفته است. به طوری که زوج های پایتخت نشین باید حدود ۱۳۴ میلیون و ۶۸۸ هزار تومان بابت این وام پرداخت کنند.

بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می دهد که قیمت هر برگ وام مسکن در فروردین ۱۳۹ هزار و ۷۰۰ تومان، در اردیبهشت ۱۴۱ هزار و ۲۰۰ تومان و در خرداد ۱۳۹ هزار و ۹۰۰ تومان بوده است.

هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر و مرداد سال گذشته ۱۴۲ هزار و ۲۰۰ هزار و در شهریور ماه سال گذشته با قیمت ۱۳۹ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می شود.

ارزش این اوراق در مهرماه سال گذشته ۱۳۹ هزار و ۵۰۰، در آبان ماه ۱۳۹ هزار و ۷۰۰ و در آذرماه ۱۳۹ هزار بود.

اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال گذشته ۱۴۰ هزار و ۵۰۰ و ۱۴۰ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

قیمت این اوراق در فروردین ماه سال جاری ۱۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان است که این گزارش بر اساس این قیمت نوشته شده است.

قیمت اوراق مجرد و متاهل در تهران

بر این اساس، افراد ساکن تهران می توانند تا سقف ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام است.

بنابراین برای دریافت وام ۲۰۰ میلیون تومانی باید ۴۰۰ برگ تسهیلات مسکن خریداری کنند که ۵۶ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان با نرخ ۱۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان است.

با توجه به وام ۸۰ میلیون تومانی که باید ۱۶۰ برگه به ​​مبلغ ۲۲ میلیون و ۴۴۸ هزار تومان بخرند، کل هزینه خرید اوراق به ۷۸ میلیون و ۵۶۸ هزار تومان می رسد.

بر همین اساس زوج‌های تهرانی می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر ۲۰۰ میلیون تومان و ۸۰ میلیون تومان وام دریافت کنند.

بنابراین زوجین باید ۸۰۰ فقره اوراق تسهیلات مسکونی به قیمت ۱۱۲ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان خریداری کنند که با هزینه ۲۲ میلیون و ۴۴۸ هزار تومانی وام جالا که باید ۱۶۰ اوراق تسهیلات مسکونی خریداری کنند، مجموعاً ۱۳۴ میلیون و ۶۸۸ هزار تومان می شود. تومان.

قیمت اوراق در سایر استان ها

سقف این تسهیلات برای مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مجرد به ۱۶۰ میلیون تومان و برای زوجین ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است، با توجه به اینکه مجردها باید ۳۲۰ و متاهلین این شهرها باید ۶۴۰ مسکن خریداری کنند. کارت های تسهیلات باید برای مجردها ۴۴۸۹۶ میلیون و متاهل ها ۸۹۷۹۲ هزار تومان بپردازند.