اعتماد و امنیت در دنیای فین تک چگونه است؟


بخش مالی دائماً به دنبال ابزارهایی است که همچنان اعتماد و امنیت را برای مردم فراهم کند. فین تک ها رهبری این فرآیند را بر عهده گرفته اند و کل انقلاب فناوری را در این بخش رهبری می کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، اعتماد همواره یکی از جنبه های اساسی هر معامله تجاری بوده است. یعنی همه ما در این مورد موافق هستیم. این اعتماد در تراکنش هایی که به صورت آنلاین انجام می دهیم نیز ضروری است.

به عنوان مثال، در تراکنش‌های دیجیتال، ممکن است اعتماد را با استفاده از امضای دیجیتال، تشخیص صدا، تشخیص چهره یا تشخیص عنبیه برای انجام انواع گواهی‌ها یا مجوزها مشاهده کنید. همه این ابزارها هم برای مشتریان و هم برای بازرگانان اعتماد ایجاد می کند.

فین‌تک‌ها، شرکت‌هایی که از فناوری برای بهبود یا خودکارسازی خدمات و فرآیندهای مالی استفاده می‌کنند، به بخش مهمی از تأمین امنیت و اطمینان در بخش تجارت دیجیتال تبدیل شده‌اند و به پیشرفت و توسعه دامن می‌زنند.

انقلاب صنعتی چهارم

بارزترین و مشهورترین نمونه کاری که شرکت‌های فعال در دنیای فناوری مالی انجام می‌دهند، ارزهای دیجیتالی هستند که بر روی یک پایگاه داده توزیع‌شده به نام بلاک چین، یکی از چهار فناوری اصلی انقلاب صنعتی چهارم، اجرا می‌شوند.

این انقلاب که به عنوان صنعت ۴.۰ نیز شناخته می شود، با ظهور فناوری های جدید مشخص می شود که بر صنایع مختلف، در سطوح مختلف و در حوزه های مختلف تأثیر می گذارد. آنها با استفاده از داده های زمان واقعی تعاملات کارآمدتری ایجاد می کنند که به بهبود عملیات کمک می کند و بنابراین تجربه بهتری برای مشتریان و کارمندان فراهم می کند.

بلاک چین و بهبود امنیت

بلاک چین یک فناوری است که اطلاعات را به صورت غیرمتمرکز ذخیره می کند که در آن انواع مختلفی از داده ها را می توان اضافه کرد، مانند: تراکنش ها، عملیات، توافق نامه ها، داده های شخصی و غیره. برای اطمینان از حفاظت و امنیت، این داده‌ها تحت الگوریتم‌های پیچیده‌ای رمزگذاری می‌شوند که امنیت را به سطوحی افزایش می‌دهد که بشر تا به حال ندیده است.

این به دلیل زنجیره بلوکی است که یک پایگاه داده است که می تواند توسط افراد یا کاربران متعدد به اشتراک گذاشته شود و اطلاعات را برای ذخیره سازی به صورت منظم و تغییرناپذیر تولید می کند. در مورد برخی از ارزهای دیجیتال، اطلاعات اضافه شده به بلاک چین عمومی است و هر کاربر در شبکه در هر زمانی می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

به دلیل تمرکززدایی، همه افراد درگیر تراکنش‌های سریع‌تر و ایمن‌تری در برابر تقلب و دستکاری احتمالی خواهند داشت، زیرا شبکه از رمزگذاری و رمزگذاری استفاده می‌کند. با استفاده از فناوری بلاک چین، شرکت ها می توانند بدون به خطر انداختن امنیت هر یک از طرفین، جایگزینی جامع برای پرداخت به مشتریان ارائه دهند.

اینگونه بود که بلاک چین علاوه بر شفاف بودن، به یک سیستم ضد دستکاری تبدیل شد و آن را به عاملی کلیدی برای اعتماد و امنیت تبدیل کرد. امکانات بکارگیری این فناوری‌ها بی‌پایان است و بخش‌های زیادی به وجود پایگاه‌های اطلاعاتی توزیع‌شده و تغییرناپذیر علاقه‌مند هستند و از آن بهره می‌برند.

فناوری مالی

رفع نیازها با کمک بلاک چین و فین تک

راه حل هایی مانند بلاک چین و به طور کلی فین تک ها، از آنجایی که مدل های کسب و کار جدیدی هستند که با اقتصاد دیجیتال در حال ظهور هستند، به نیازهای مختلف شرکت ها در مورد تراکنش های آنلاین پاسخ می دهند.

به همین ترتیب، حریم خصوصی و در دسترس بودن همه اطلاعات موضوعی است که باید برجسته شود. این فناوری در حال برانگیختن علاقه فزاینده ای در بخش های مختلف اقتصادی است که محرمانه بودن، در دسترس بودن و یکپارچگی از عوامل کلیدی هستند.

دسترسی به این فناوری مزایایی دارد که مهمترین آن ویژگی امنیتی در حفاظت از داده ها است. برخی از مزایای متعدد عبارتند از:

پس انداز پول برای هزینه های غیر ضروری؛

افزایش رقابت با استارت‌آپ‌هایی که خدمات پرداخت بین‌المللی سریع‌تر و با استفاده آسان‌تر ارائه می‌کنند.

ایجاد مدل های کسب و کار جدید؛

ایجاد اعتماد بین غریبه ها

امنیت دارایی و ردیابی و مبادله ارزش.

فین تک در آمریکای لاتین

تا اینجا دیدیم که چگونه اعتماد و امنیت عوامل کلیدی در فین‌تک هستند و چگونه این ویژگی‌ها اساس ایجاد کل این بخش در فناوری را تشکیل می‌دهند.

علاوه بر این، ما فناوری بلاک چین را به عنوان کلید انقلاب صنعتی چهارم داریم. با این حال، این مسائل اغلب دور از ذهن به نظر می رسند. در ادامه، مزایای این فناوری را به طور خاص برای آمریکای لاتین مطالعه می کنیم.

با تکامل اکوسیستم های فین تک، همراه با صنایع خلاق، سرمایه گذاری های مبتنی بر فناوری به لطف توکن های بلاک چین افزایش می یابد.

در جوامعی با اقتصادهای فاسد مانند آمریکای لاتین، بلاک چین به شهروندان قدرت می دهد و ابزارهایی برای کنترل مالی فراهم می کند.

بلاک چین یک منبع فناوری است که امکان کنترل بیشتر بر دسترسی به مراقبت های بهداشتی، آموزش یا مزایای را فراهم می کند، بنابراین کارآمدتر است.

بلاک چین سطح اعتماد را افزایش می دهد، کارایی را در فرآیندهای تولید ایجاد می کند و بازارهایی را تسخیر می کند که برای انجام تجارت به این نوع قابلیت اطمینان نیاز دارند.

بنابراین در منطقه آمریکای لاتین اجرای این نوع فناوری حیاتی و ضروری به نظر می رسد. در جوامعی که به شدت به امنیت و اعتماد نیاز دارند، شرکت‌های فین‌تک می‌آیند تا این خلأ را پر کنند و فرآیندهای اجتماعی را بهبود بخشند.

UID هماهنگ با امنیت و اعتماد

در Uvid، ما معتقدیم که اگر اعتماد وجود نداشته باشد، ایجاد یک رابطه واقعی با یک شخص، یک برند یا یک مشتری بسیار دشوار است. به همین دلیل است که ما تلاش می کنیم اطمینان حاصل کنیم که اعتماد و امنیت در هر رابطه دیجیتالی مرکزی است.

UID ابزارهایی برای شناسایی، امضای دیجیتال، تأیید لیست دولتی، تأیید IP و GPS، تأیید شماره تلفن و موارد دیگر را تنها در چند کلیک، در عرض چند دقیقه و بدون نیاز به تیمی از توسعه دهندگان ارائه می دهد. تیم ما زیرساخت های قابل اعتماد مورد نیاز برای رشد در یک اقتصاد بدون مرز، صرف نظر از اندازه کسب و کار یا شرکت شما را فراهم می کند.

راه‌حل‌های ما برای اعتماد و امنیت در دنیای فین‌تک و ارزهای دیجیتال را بررسی کنید و این فرصت را برای رشد بی‌وقفه، دیجیتال یا فیزیکی از دست ندهید.

UID اولین سرویس احراز هویت دیجیتال در کشور است که با استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری ماشینی مانند تشخیص چهره و تشخیص بیومتریک چهره کاربر، احراز هویت کاربران را تأیید می کند.

احراز هویت آفلاین با UID به صورت آنی و با دقت بیش از ۹۸ درصد انجام می شود. برای مشاوره رایگان جهت احراز هویت کاربران خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.