استارت‌آپ‌ها فضای کسل‌کننده بانکداری را ناامید می‌کنند


مدیرعامل سندباد گفت:

مدیر عامل السنباد گفت: فضای بانکی ما کساد است و وقتی استارت آپ ها بدانند که نمی توانند بدن بانک را با تمام تلاش خود راضی کنند، ناامید می شوند و به خارج از کشور گرایش پیدا می کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همزمان با وقوع تغییرات تکنولوژیک در خدمات بانکی، نوع فعالیت بانکی نیز باید تغییر کند. امروزه دنیا دیگر تاکیدی بر افزایش شعب و ایجاد ساختارهای فیزیکی ندارد و همین موضوع باعث شده تا بحث های جدیدی در مورد ادغام شعب، حذف شعب، ارائه خدمات الکترونیکی و الکترونیکی ۲۴ ساعته و «بانک های جدید» در کشور مطرح شود. جهان و در برخی موارد در جهان نیز عامل ایران و جهان است. در این گزارش می‌خواهیم بدانیم صنعت بانکداری ما از نظر تحول دیجیتال در کجا قرار دارد.

مصطفی طهماسبی، مدیرعامل سندباد درباره تحول دیجیتالی بانکداری گفت: آنچه که به عنوان تحول می خواهیم اتفاق بیفتد باید در لایه های مختلف اتفاق بیفتد. آنچه در حال حاضر در بازارها می بینیم خدماتی است که به مشتری ارائه می شود و مشتری از آن استفاده می کند، اما هیچ تغییری در فرآیندها ایجاد نشده است و عملکرد ما مانند گذشته است.

وی ادامه داد: «وقتی در فضای باز بانکداری به دنبال API می‌گردیم، می‌بینیم که بسیاری از بانک‌ها برای این کار آمادگی ندارند و این موضوع چالش‌های زیادی را به همراه داشته است.

طهماسبی گفت: رویکرد CBC را در اکوسیستم دو بانک دیده ام و به این نتیجه رسیده ام که وقتی استارت آپ ها وارد بدنه کند بانک می شوند، منفعل می شوند و اوضاع آن طور که می خواستند پیش نمی رود و این اتفاق افتاد. در گذشته.. در واقع هیجانی در ابتدای کار برای مدیران وجود دارد، اما ساختار و بدنه بانک مربوط به این مقوله نیست و انگیزه ای برای حرکت به این سمت وجود ندارد.

وی تاکید کرد: فضای نظارتی با استارتاپ ها همگام نیست و بسیار توسعه نیافته است. رگولاتور ما راهی را پیدا کرده است که سرمایه گذار بتواند اقدام را پیش ببرد و سپس برای آن خط قرمز تعیین کند. وقتی استارت آپ ها یاد می گیرند که با تمام تلاش خود نمی توانند بدنه بانک را راضی کنند، ناامید می شوند و به بیرون کشیده می شوند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!