از منشاء رشد نقدینگی از زبان آمار بانک مرکزی تا استفاده جوامع اسلامی از بانکداری باز


عناوین اخبار یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی کشور، نقدینگی کشور در پایان تیرماه ۹۰ به ۵۲۵۰ حمت رسید که نسبت به پایان اسفند ماه سال قبل ۸.۶ درصد و نسبت به سال قبل ۳۷.۴ درصد افزایش داشت. به ماه قبل از جولای.

و به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک من، عناوین اخبار بانکی و پرداخت یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ را در این صفحه دنبال کنید.

کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی روسیه در راستای کاهش تورم / اعلام زمان تراکنش آزمایشی روبل دیجیتال

با تورم پایین در روسیه و پیش بینی چشم انداز اقتصادی مطلوب در آینده، بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را کاهش داد. به گفته راشاتودی، بانک مرکزی روسیه پس از نشست سیاست های مالی روز جمعه اعلام کرد که نرخ بهره را از ۸ به ۷.۵ درصد کاهش می دهد، زیرا انتظار کاهش نرخ تورم سالانه را دارد. بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که نرخ رشد قیمت مصرف کننده کاهش یافته است و به کاهش تورم سالانه در نیمه دوم سال کمک خواهد کرد.

درد بی درمان بورس / برداشت ۷۹۴ میلیارد تومانی پول واقعی از بورس

معامله گران بورس تهران در هفته گذشته فعالیت بیشتری در زمینه فروش داشتند. نتایج هفتگی خرید و فروش سهام تالار شیشه ای حاکی از افت ۱.۶۸ درصدی مقیاس دمایی بازار بود. اگرچه در روز سه شنبه برخلاف سایر روزهای معاملاتی، جهت حرکت شاخص های بورس تغییر محسوسی را نشان داد و عمدتاً تمایل به افزایش داشت، اما در مجموع ۷۹۴ میلیارد تومان پول واقعی به صورت هفتگی از بورس تهران خارج شد. شاخص کل هم وزن مانند سایر شاخص های بورس در هفته گذشته کاهش یافت.

آخرین ضربه به سرعت پایین اینترنت در معاملات بورس و مبادلات اقتصادی

نایب رئیس کمیته فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی همزمان با ادامه اختلالات اینترنت در کشور نسبت به آسیب این محدودیت ها به اقتصاد کشور هشدار داد. وی با اشاره به اینکه بخش بزرگی از نقل و انتقالات اوراق بهادار دولتی از طریق اینترنت انجام می شود، بر دشواری انجام معاملات بورسی به دلیل سرعت پایین اینترنت تاکید کرد و گفت: همه این موارد از عوامل عقب ماندگی محسوب می شود. پیشرفت و توسعه کشور است.

سکه ۱۴ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان بود

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید امروز (یکشنبه) در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان رسید.

سهم پایین معاملات ملکی با متراژ بیش از ۱۰۰ متر در تهران

در شرایطی که حدود ۶۵ درصد از واحدهای عرضه شده به بازار مسکن در تهران آپارتمان های بالای ۱۰۰ متر باشد، سهم این خانه ها تنها ۲۸ درصد از معاملات نهایی است.

کاهش قیمت رسمی ۳۲ ارز در ۲۷ سپتامبر

لینک کوتاهلینک کپی شد!