ارائه امکانات کم و عدم حضور در سامانه بله


به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، دکتر فرزین در همایش بررسی عملکرد شعب استان کرمان در کنار مدیران ارشد بانک ملی ایران، با اشاره به تدوین استراتژی دو ساله بانک ملی ایران، اظهار کرد: در این همایش بررسی عملکرد شعب استان کرمان انجام شده است. وی که با هدف هدایت مشتریان طراحی شده است، گفت: یکی از مهم ترین راهبردها و محورهای سیاست بانک، وجود محصولات متنوع و جدید با رویه های متنوع است که بر اساس نیاز مشتریان تولید و ارائه خواهد شد، بنابراین بانک با آمادگی کامل در فضای رقابتی صنعت بانکداری در مسیر توسعه قرار دارد. دکتر فرزین در تکمیل این همایش، اجرای بانکداری تجاری، شرکتی و خرد را با استفاده از تمامی توانمندی ها و توانمندی ها در سطح بانک ملی ایران ضروری دانست و افزود: باید در بانکداری نوین برای جذب منابع از روش ها و روش های مختلف استفاده شود. .» اجازه دهید به شما کمک کنیم
وی به راه اندازی شعبه اسکان به عنوان اولین شعبه بانکداری شرکتی در تهران اشاره کرد و گفت: زین پس از آن بانک ملی ایران ده ها محصول را با رویه های مختلف برای مشتریان محترم خود طراحی و عرضه خواهد کرد.فرزین در ادامه به قابلیت ها و ویژگی های سامانه بله اشاره کرد و افزود: تا پایان سال مکانیزم پرداخت تسهیلات کوچک در سامانه بله را به صورت شخصی به مشتریان معرفی می کنیم.وی با تشریح ظرفیت های استان و وجود ثروت غنی معدنی و تعدد واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی در استان کرمان، گفت: سه شعبه تخصصی که یکی بانکداری شرکتی و دیگری برای امور معدنی و همچنین یک شعبه است. برای شرکت های دانش بنیان در استان کرمان. استان کرمان: با اجرای برنامه های بانکداری جامع و نهادی با توجه به توانمندی های استان به ویژه این قشر، برای کمک به بهبود کسب و کار، تولید و اشتغال در استان اهتمام خواهیم داشت.فرزین در ادامه به شبکه قوی ارزی بانک ملی ایران به ویژه در داخل و خارج از کشور اشاره کرد و افزود: این بانک دارای شبکه ارزی متمایز و منحصربفرد در بین بانک های کشور با شبکه ای حرفه ای است. و قادر به تامین بخشی از ارز است. نیازهای مبادله ای صنایع صادرات محور کشور.وی بر لزوم افزایش سهم این بانک در نظام بانکی تاکید کرد و بیشترین سهم از پرداخت تسهیلات قرض حسنه را برعهده بانک ملی ایران دانست. در همه شاخص های نظام بانکی مهم است.وی بر لزوم برنامه ریزی در جهت ارائه خدمات شایسته و مطلوب به مشتریان تاکید کرد و از همکاران خواست تا با توجه به توانمندی ها و توانمندی های استانداری به ویژه در حوزه گردشگری در توسعه و تولیدات جدید پیشگام و پیشگام باشند. محصولات و خدمات تخصصی بر اساس نیاز مشتری.فرزین جذب نیروی انسانی، افزایش و تقویت دستگاه های کارتخوان، توسعه خدمات آفلاین، استقرار کامل بانکداری شرکتی فراگیر، تکمیل زنجیره ارزش، توسعه گروه مالی، تراز نقدینگی و انضباط مالی را از برنامه های این بانک عنوان کرد. امسال.محمد نجف زاده معاون امور شعب و بازاریابی بانک ملی ایران در ادامه این همایش از تمامی مدیران ارشد بانک به ویژه جناب آقای دکتر فرزین مدیرعامل بانک ملی ایران که توسعه را معرفی کردند تشکر کرد. بانک با درایت و اقدامات ویژه.وی همچنین در این همایش از کسانی که در برگزاری مراسم ساخت زنجیره انرژی های تجدیدپذیر PV در ایران شرکت کردند تشکر کرد.معاون امور شعب و بازاریابی بانک ملی بانکی ایران در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه بانک باید بر اساس منطق بانکداری اداره شود، گفت: سال گذشته با حضور دکتر فرسین روند جدیدی در بانک ایجاد شده است.محمد شریجیان عضو هیات مدیره و معاون برنامه ریزی و تحول بانک ملی ایران در این همایش با ارزیابی عملکرد شعب استان کرمان گفت: این استان سرشار از منابع و توانمندی های بالقوه است و این بانک در سال جاری در حال افزایش و توسعه محصولات و خدمات خود است. با هدف ایجاد زنجیره ارزش برای مشتریان در این استان ادامه خواهد داشت.وی گفت: استان کرمان امسال با وجود شرکت های معدنی باید منابع بیشتری جذب کند.علیرضا مهیار، عضو هیئت مدیره و نایب رئیس شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک ملی ایران، در ادامه این مراسم از راه اندازی صدور گواهینامه دیجیتال دولتی میانجی بانک ملی ایران خبر داد و افزود: : این محصول برای اولین بار در شبکه بانکی معرفی شد که ارائه خدمات بانکی و صدور گواهی دیجیتال را در سراسر کشور تسهیل می کند.

وی در این همایش از تنظیم سیستم های بانکی و راه اندازی دیجیتال بانک ملی ایران خبر داد و گفت: به زودی سیستم های بانکی متمرکز و یکپارچه می شوند و کارکنان تنها با دو سامانه کار خواهند کرد.عبدالله آبسوران رئیس اداره امور شعب استان کرمان گزارشی از عملکرد و اقدامات مهم و موثر بانک ملی ایران در این استان ارائه کرد.پرسش و پاسخ مدیران ارشد بانک ها با همکاران خود در اداره امور شعب استان کرمان در قالب کمیته ارزیابی عملکرد و بیان دیدگاه ها و نظرات کارکنان در خصوص مسائل روز از دیگر بخش های این همایش بود.

نشریه ارائه تسهیلات کوچک و غیر تکراری در سامانه بله اولین بار در پایگاه خبری بانکداری الکترونیک اخبار بانک ها اخبار بانک ها پدیدار شد.