ادغام خدمات پس از فروش سایپا و ایران خودرو


به گزارش پایگاه خبری انلابان به نقل از ایکوپرس، مهدی خطیبی در نشست با تجار باتجربه با تاکید بر اهمیت عملکرد نمایندگی ها در جلب رضایت مشتریان، از برنامه سرمایه گذاری مشترک نمایندگی ها با شرکت ایران خودرو خبر داد. : در تلاش هستیم تا ایران خودرو را به خودروساز پرافتخارتری تبدیل کنیم که از گذشته قطعاً این هدف با توانمندی بالای نیروی انسانی این مجموعه و با همکاری نمایندگی ها محقق خواهد شد.
وی با بیان اینکه با تلاش ایساکو خودروهای مورد انتظار و پارک شده به زودی در وضعیت مطلوبی قرار خواهند گرفت، تصریح کرد: تامین به موقع و صحیح قطعات یدکی توسط شبکه خدمات پس از فروش از جمله مواردی است که با جدیت دنبال می شود. در این راستا قدرت تامین قطعات یدکی به ایساکو داده شده و ساپکو نیز در این زمینه کمک خواهد کرد.
وی از افزایش ۳۳ درصدی عرضه خودرو از ابتدای سال تا ۲۲ شهریور نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در همین بازه زمانی به رشد ۴۵ درصدی در معاملات خودرو دست یافتیم. تولید به پایان رسید و ۴۰ درصد افزایش در صورتحساب.
مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه وضعیت صنعت خودرو در کشور به دلیل برخی متغیرهای خارجی و تحمیلی و برخی مشکلات داخلی به سمت و سوی ناخوشایندی رفته و دچار حاشیه هایی شده است، گفت: این متغیرها باعث کاهش قیمت شده است. کمیت و کیفیت. از بین محصولات، اما اقدامات زیادی انجام شده است، حذف خودروهای معیوب و جمع آوری خودروهای کمبود قطعات برای دستیابی به نتایج بسیار موثر در بهبود کیفیت محصول و رضایت مشتری حائز اهمیت است.

خودروهایی با کسری کانال پنج هزار دستگاه
وی تصریح کرد: افزایش خودروهای معیوب از بیش از ۸۲ هزار دستگاه در بهمن ماه سال گذشته به ۵ هزار دستگاه که این تعداد نیز در سایت تبریز در حال تکمیل و در سایر سایت های تولیدی به صفر رسیده است و این اقدام موجب صرفه جویی در هزینه ها و افزایش می شود. . کیفیت محصولات بود
خطیبی تغییر ترکیب تولید از خودروهای زیان آور به خودروهای سودآور را از دیگر سیاست های ایران خودرو دانست و گفت: بر این اساس از تولید خودروهای قدیمی و زیان آور به سمت تولید خودروهای جدید، باکیفیت و سودآور بالا حرکت خواهیم کرد. ماشین های گردشی
به گفته خطیبی، تحقق تولید کامل در گروه صنعتی ایران خودرو بزرگترین پروژه مدیریت صنعتی کشور در سال های اخیر بوده و این اقدام یکی از دستاوردهای مهم وزارت حراست به شمار می رود.
وی با اشاره به تدوین طرح تحول کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو گفت: در این طرح ۲۷۹ پروژه در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت فرآیند قبل و بعد از تحویل محصولات شناسایی شد.
نامزدم با اشاره به اینکه کیفیت فرآیندی زمان بر است، گفت: موفقیت های ما ممکن است در کوتاه مدت به چشم نیاید، اما بازخوردها و ارزیابی ها نشان می دهد که به نتایج خوبی رسیده ایم.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص توسعه محصول گفت: در حال حاضر زمان ایده تا اجرا و بازاریابی محصول به کمتر از ۱۸ ماه رسیده است و این امر برای اولین بار در خودروی TF21 محقق می شود.
وی با بیان اینکه ریرا جدیدترین محصول گروه صنعتی ایران خودرو است که در سطح جهانی است و برنامه های صادراتی نیز در دستور کار است، گفت: پس از تولید انبوه در سال آینده، این محصول در اختیار شبکه نمایندگی ها قرار می گیرد. گرفتن
خطیبی با تاکید بر اینکه کارگزاران در تحقق برنامه های توسعه ایران خودرو نقش پررنگی دارند، گفت: مانند یک خانواده، همه موفقیت های ما به یکدیگر بستگی دارد و باید برای رسیدن به اهداف توسعه تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه احساس بی کیفیتی بیشتر از بی کیفیتی واقعی است، بر علاقه مندی به جهاد تبین در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: با کمک کارگزاران مردم و مراجعین باید نسبت به آنها اقدام کنند. از رویه ها مطلع شد. و دستاوردهای صنعت خودرو و ایران خودرو.
این نمایندگی ها در تشریح پیشانی و شهرت این خودروساز گفت: نقش نمایندگی ها به ویژه در زمینه خدمات پس از فروش و جلب رضایت مشتریان بسیار مهم است.
وی درباره اهمیت صادرات محصولات گفت: صادرات برای ارسال خودرو به ارمنستان آغاز شده است و نمایندگی ها می توانند نقش مهمی در ارائه خدمات به کشورهای هدف داشته باشند.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو عرضه خودروهای هایما در بورس کالا را اتفاق مهمی دانست که برای اولین بار اتفاق افتاد و گفت: این اقدام بسیاری از مشکلات و مشکلات حوزه قیمت گذاری و فروش محصولات ایران خودرو را برطرف می کند.
وی با تاکید بر لزوم اصلاح روش فروش و حذف قیمت گذاری اجباری، گفت: فعالیت فروش واقعی نمایندگی های ایران خودرو با هایما ۸S، وانت آریسان دو و هایما S5 آغاز می شود.

دفاتر پیشخوان گروه صنعتی ایران خودرو
در این جلسه کیانوش پورموجیب معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو نیز با اشاره به آغاز طرح تحول کیفی محصولات ایران خودرو و در گام اول با ضمانت شش ماهه موتورهای خودرو تارا، گفت: بیان کرد: اقداماتی در زمینه نیرومحرکه و در زمینه تامین و تدارکات انجام شده است که ما را بر آن داشت تا این ادعا را داشته باشیم و خود را در معرض قضاوت مشتریان قرار دهیم.
وی افزود: بر اساس گزارش های دریافتی از شبکه پس از فروش، خوشبختانه در این نقطه در وضعیت مشخصی هستیم و در تولید تارا از تیرماه به بعد تنها یک مورد مشکل گیربکس به این خودرو ارجاع شده است. قطعا تلاش خواهیم کرد تا به این شماره «به صفر برسیم و به بهبود کیفیت محصولات ادامه خواهیم داد.
معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر اینکه ایران خودرو باید خود را در صنعت خودرو احیا کند، گفت: گرانی و زیان انباشته در صنعت خودرو یکی از موانع اصلی است که صنعت خودرو را تحقیر کرده است. خودروسازان متحمل زیان انباشته هنگفتی شدند که به دلیل قیمت گذاری اجباری، اما ظاهراً با دستورات وزارت امنیت کشور به تدریج به سمت ساده سازی سیاست قیمت گذاری دستوری پیش می رود.
وی با بیان اینکه محصولات شرکت ایران خودرو یکی یکی به سمتی در حرکت است که قیمت گذاری آنها به منطق بازار بستگی دارد و امید است هر محصول از زیان انباشته خارج شود، گفت: این رویه آغاز شد. با ماشین هایما در ابتدا. ما توانستیم از قیمت آن مطلع شویم و این محصول را برای اولین بار در بورس کالا به فروش برسانیم. محصولات زیر در بورس کالا نمایش داده می شود و قیمت برای نمایش با سامانه قیمت گذاری بازار کشف می شود.
وی تصریح کرد: در این راه نه به مشتریان واقعی ظلم می شود و نه خودروسازان.
وی بر فعالیت افتخارآفرین ایران خودرو با اقدامات انجام شده تاکید کرد و گفت: بر این اساس عوامل به عنوان پیشانی این مجموعه صنعتی شاهد این افتخار بوده و رضایت و احترام بیشتری را از سوی مشتریان و مردم کسب خواهند کرد.
لازم به ذکر است در این جلسه که با حضور فرانچایز ۲۰ نماینده باسابقه ایران خودرو و مدیران عامل ایساکو، امداد خودرو ایران و همچنین جمعی از معاونین گروه صنعتی ایران خودرو، مدیرعامل ایران برگزار شد. گروه صنعتی خودرو از دغدغه‌ها، مشکلات و خواسته‌های نمایندگی‌های سراسر کشور مطلع شد، آن را گرفتم و تایید کردم که در حال پیگیری است.