آیا گوشت گاو پرورش یافته بید پایدارتر است؟


آیا گوشت گاو رشد کرده بید پایدار است؟ وکلا می گویند چنین است ، اما آیا این فقط یک ترفند بازاریابی برای نگه داشتن گوشت در بازی است؟ در اینجا دلیل این است که من دقیقاً گوشت گاو تغذیه شده با علف را دوستدار محیط زیست نمی نامم.

اصطلاح “پایدار” کاملاً گسترده است و برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

برای من ، این می گوید که یک محصول می تواند نیازهای فعلی مصرف کنندگان را برآورده کند بدون آنکه توانایی مصرف کنندگان آینده در برآوردن نیازهای یکسان آنها به خطر بیفتد. به عبارت دیگر ، نسلهای آینده هنوز سیاره ای برای زندگی خواهند داشت و منابع طبیعی کافی برای استفاده از آنها ، صرف نظر از اینکه امروزه ردپای محیطی یک محصول چگونه است.

بر هیچ کس پوشیده نیست که Fabrik Bauer Beef چندان دور از دوستدار محیط زیست نیست (بدون ذکر مسائل اخلاقی و بهداشتی که ارائه می دهد). فائو تخمین می زند که چهارم 18 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از انسان و بیش از 50 درصد اگر فقط به کشاورزی و جنگلداری نگاه کنیم ، سهم دارند. اما گوشت گاو تغذیه شده با علف یا بید چگونه است؟ وکلا می گویند این گزینه پایدارتر است زیرا غلات برای غذا پرورش داده نمی شوند ، از آفت کش ها و آنتی بیوتیک های کمتری استفاده می شود و در مقایسه با مزارع کارخانه ای وابستگی کمتری به سوخت های فسیلی دارد.

اینها مطمئناً جوانب مثبت هستند. اما وقتی نوبت به گوشت گاو تغذیه شده با علف به عنوان یک غذای “پایدار” می رسد ، من آن را گاو می نامم. در اینجا دلیل آن است.

گوشت گاو تغذیه شده با چمن در مقابل گوشت گاو غلات

اول ، تفاوت بین گوشت گاو تغذیه شده با علف (مرتع دار) و غلات (تغذیه شده یا تولید شده) چیست؟

گاوهای Feedlot در ابتدا علف را در مرتع می خورند تا زمانی که از مادر خود ناپدید شوند. آنها سپس “آماده” می شوند (به این معنی که در آماده سازی برای کشتار سریع وزن خود را افزایش می دهند) به مدت 120 روز ، در رژیم ذرت یا غلات. این گاوها عموماً در سن 14-18 ماهگی برای کشتار فرستاده می شوند.

گاوهای تغذیه شده با علف تا آخر عمر در مرتع می مانند و در سن 18-24 ماهگی ذبح می شوند. توجه داشته باشید که بین گوشت گاو صد در صد گوسفند دارای علف و گوشت گاو تغذیه شده علفی که عمدتاً در مرتع پرورش داده می شود اما برای افزایش سریع وزن یا با رژیم غلات شروع شده یا به پایان رسیده است ، تفاوت وجود دارد.

گوشت گاو افزایش یافته برای کره زمین بهتر نیست

در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا حتی گوشت گاو بید پایدار نیست. در واقع ، انتقال به مدل تغذیه شده با چمن می تواند نتایج بدتری برای کره زمین داشته باشد.

1. هنوز به منابع آب زیادی نیاز دارد.

برخی منابع تخمین می زنند که 1 پوند گوشت گاو برای تولید به 1800 گالن آب نیاز دارد در صورتی که آبی را که برای پرورش حیوان لازم است ، دانه هایی را برای خوردن آن و غیره در نظر بگیرید.

یک گاو 100 grass تغذیه شده با علف بیشتر از گاو تولیدی که به سرعت با دانه چاق می شود ، به وزن ذبح خود می رسد. این بدان معناست که گاوهای مرتع در مقایسه با عمر بیشتری آب بیشتری مصرف می کنند.

2. نیاز به زمین بسیار بیشتری دارد.

گوشت گاو پخته شده در کارخانه با هم در بسته های خوراک بسته بندی می شود-حداکثر 100000 گاو در چند مزرعه. اما با وجودی که احشام احشام احتیاج به اجتناب از این سناریو دارند ، نحوه پرورش آنها نیاز به زمین بیشتری برای چرا دارد.

طبق اعلام فائو ، حدود 26 درصد از زمین بدون یخ روی زمین برای حیوانات استفاده می شود. بر اساس ارزیابی چرخه زندگی سیستم های مختلف تولید گوشت گاو در سال 2015 ، یک گاو تغذیه شده با علف به 41 درصد زمین بیشتری نسبت به گاوهای دانه دار نیاز دارد.

زمین بیشتر برای گاوها به معنی زمین کمتر برای گیاهان ترسیب کربن است.

3. هنوز تهدیدی برای تنوع زیستی وجود دارد.

تنوع زیستی یک منطقه به تعداد گونه های گیاهی و جانوری اشاره دارد که در محیط زندگی می کنند. اگر گونه ای دیگر در منطقه ای یافت نشود ، به صورت محلی منقرض می شود. اگر در جایی دیگر یافت نشود ، گونه منقرض شده تلقی می شود.

گاو وحشی تهدیدی برای حیوانات و گوشت های بومی منطقه است. متأسفانه ، بسیاری از زمین های کره زمین که می تواند برای حفاظت از گونه ها و ارتقای تنوع زیستی مورد استفاده قرار گیرد ، به گوشت گاو تغذیه شده با علف اختصاص داده می شود. دشمنان بومی مانند گرگ ها اغلب برای حفاظت از دام های تغذیه شده با علف شکار یا جابجا می شوند.

یک متاآنالیز از 109 مطالعه مستقل در سال 2020 تأثیر حیواناتی را بررسی می کند که تنوع زیستی نه تنها گیاهان بومی بلکه حیوانات و حشرات را نیز تحمل می کنند. نویسندگان دریافته اند که اگر منطقه ای را از کشور خارج کنید ، فراوانی و تنوع گونه های طبیعی افزایش می یابد. آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که حتی اگر دامها را هم اکنون حذف کنید ، عواقب طولانی مدت مراتع نامناسب در قرن گذشته وجود دارد که باید به درستی به آنها توجه شود.

4- هنوز مقدار زیادی گازهای گلخانه ای در اختیار دارد.

گاوها نیش هستند ، چه چرا و چه پرورش داده شوند. این بدان معناست که آنها چهار معده را در یک فرآیند گوارشی پیچیده تحت عنوان تخمیر روده ای قرار داده اند که به آنها اجازه می دهد شکمبه را تجزیه کنند. گاوها قبل از هضم توسط میکروارگانیسم های موجود در شکمبه ، غذای خود را دوبار می جوند و دوباره می گردانند.

مشکل این است که تخمیر روده ای منجر به گاوهای بسیار گازی می شود که مقدار زیادی متان آزاد می کنند. و در حالی که گاوهای پرورش داده شده به سادگی دانه هایی را مصرف می کنند که به حداقل هضم نیاز دارند ، گاوهای پرورش یافته علفی را که در این دسته از سوسک ها قرار دارد می خورند ، که نیاز به هضم دارد.

در نتیجه ، برخی مطالعات تخمین می زنند که چرا گاوهای پرورش یافته 4 برابر بیشتر از گاوهای تولید شده متان ساطع می کنند. یک مطالعه نشان داد گاوهای تغذیه شده با علف به دلیل طول عمر بیشتر و وزن کمتر در هنگام ذبح 37 درصد متان بیشتری تولید می کنند.

متان یک گاز گلخانه ای است که در اتمسفر جمع شده و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. و در حالی که ما اغلب در مورد اثرات منفی انتشار دی اکسید کربن (CO2) بر حمل و نقل می شنویم ، متان 25 برابر CO2 در گرم شدن جو قوی است. (ناگفته نماند ، گاوها نیز فقط با تنفس CO2 منتشر می کنند).

به علاوه ، در حالی که متان جو کوتاه تری دارد

5. گوشت گاو پرورش یافته به گاو بیشتری نیاز دارد

گزارش هاروارد 2018 در ژورنال منتشر شد نامه های محیطی مشخص شد که اگر جهان را به سمت تولید منحصر به فرد گوشت گاو با چمن سوق دهیم ، این امر به 30 درصد گاو بیشتر نیاز دارد تا بتواند از تقاضای فعلی مصرف کننده برای گوشت گاو پیروی کند.

بعلاوه ، این امر منجر به افزایش 43 درصدی انتشار گاز متان در حیوانات می شود. ناگفته نماند ، گوشت گاو رشد کرده بید برای پرورش آن به منابع زمین و آب بیشتری نیاز دارد.

در عوض این را امتحان کنید

به جای خوردن گوشت گاو معمولی یا تغذیه شده با علف ، پروتئین های گیاهی بیشتری امتحان کنید! نمونه ها شامل لوبیا ، نخود فرنگی ، عدس ، آجیل ، دانه ها ، سیتان ، توفو ، تمپه و ادامام است.

اگرچه هیچ محصول غذایی تاثیری صفر بر محیط زیست نخواهد داشت ، اما غذاهای گیاهی برای کره زمین بهتر هستند زیرا به منابع قابل توجهی کمتر نیاز دارند و به طور کارآمدتری جهان را تغذیه می کنند. ناگفته نماند ، آنها خوشمزه و سرشار از مواد مغذی هستند.

در اینجا برخی از دستور العمل های گیاهی مورد علاقه من وجود دارد که به سادگی جایگزین غذای گوشت گاو یا گوشت محور می شوند:

ایده گوشت گاو با علف ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان که اولویت پایدار می خواهند جذاب باشد. اما در پایان روز ، همه چیز به هم ریخته نیست. در مقایسه با گوشت گاو پخته تولید شده ، گوشت گاو بید دارای مزایایی است ، اما به اندازه کافی برای قرار دادن آن بر روی پایه پایداری … و حتی می تواند برای کره زمین بدتر باشد. سعی کنید به جای گوشت گاو ، گوشت گاو را با پروتئین های گیاهی دوستدارتر جایگزین کنید.

وزن کشی: آیا استدلال دیگری در رابطه با گوشت گاو تغذیه شده با علف یا مخالف آن شنیده اید؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

برای اطلاع از حقایق بیشتر در مورد گوشت و پروتئین های گیاهی ، این پست ها را بررسی کنید:

– ویتنی

اگر از این پست الهام گرفته اید ، به دنبال عکس باشید و #WITSKITCH را برچسب گذاری می کنم – من آن را باور دارم!

دیدگاهتان را بنویسید