آیا افزایش قیمت ها در بازارهای مالی ادامه خواهد داشت؟


دیروز قیمت دلار برخلاف روزهای گذشته روندی صعودی را ثبت کرد. افزایش قیمت دلار و اونس جهانی منجر به افزایش قیمت در بازار طلا و ارز نیز شد. آیا در بازار دلار، طلا و سکه به افزایش قیمت ادامه می دهید؟

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، دلار روز گذشته در بازارهای مختلف نوسان داشت. قیمت دلار در بورس سراسری بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۲۷ هزار و ۹۱۹ تومان اعلام شد.

بازار طلا و ارز امروز با نوساناتی همراه بوده است. سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران از نوسان قیمت طلا خبر می دهد.

هر گرم طلای ۱۸ گرمی هم اکنون یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۱۶۹ تومان معامله می شود.

قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز پنجشنبه ۲۲ مردادماه ۱۱۶ هزار تومان افزایش یافت و ۱۴۸۶۲ هزار تومان معامله شد.

قیمت دلار، طلا و سکه را پیش بینی کنید

آیا این بازارهای مالی در روزهای آینده روند صعودی خواهند داشت؟

علی صادقین کارشناس بازارهای مالی در مصاحبه ای می گوید: به نظر می رسد بازارهای مالی هفته آینده به دلیل تعطیلات و مذاکرات وین روند کندی را طی کنند.

وی افزود: اما پیش بینی می شود قیمت دلار همچنان به نوسانات خود ادامه دهد و بین ۳۰ هزار تومان تا ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان باشد.

مجتبی دیبا کارشناس بازارهای مالی در گفت وگویی گفت: احتمال کاهش قیمت دلار به زیر ۳۱ هزار تومان در بازار وجود دارد.

با توجه به سیاست های کلی دولت در خصوص گردش پول کم در بازارها نمی توان انتظار داشت که از ۳۳ هزار تومان هم عبور کند.

اما افزایش قیمت دلار در ماه های گذشته ناشی از انباشت تقاضا بود.

پیش بینی می شود در نتیجه انباشت تقاضا، قیمت دلار بین ۳۰ تا ۳۳ هزار تومان در نوسان باشد.

یعنی پیش بینی می شود تا پایان سال قیمت این سکه بین ۳۰ تا ۳۳ هزار تومان باشد.

بازارهای مالی منتظر برجام هستند

جواد فلاحیان، کارشناس بازارهای مالی گفت: در صورت احیای برجام، بازارهای مالی موقتاً کاهش می یابد، اما در صورت شکست مذاکرات، احتمال شکسته شدن فنر قیمتی وجود دارد.

به گفته وی، آینده بازارهای مالی به اخبار برجام و تاثیر شاخص‌های کلان اقتصادی بستگی دارد که این شاخص‌ها سیگنال صعودی را ارسال می‌کنند.

برزو حق‌چناس کارشناس بازار مالی در گفت‌وگویی گفت: البته به نظر نمی‌رسد تحریم‌های جدید آمریکا در کوتاه‌مدت تاثیری داشته باشد.

ماه آینده نیز روند بازار ارز کشور به همین منوال ادامه خواهد داشت، اما تحریم گلوگاه های صادراتی کشور می تواند در بلندمدت بر دلار تاثیر بگذارد.

آنطور که نادر بذرافشان دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: عوامل موثر بر قیمت طلا و سکه افزایش اونس جهانی و میزان تقاضا در بازار است. اونس جهانی در چند روز گذشته حدود ۵۰ دلار افزایش یافته است.

همچنین با توجه به فرا رسیدن ماه محرم تقاضا در بازار داخلی کاهش یافته است. و با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و کاهش تقاضای بازار و همچنین کاهش قیمت ها در هفته های گذشته، به نظر می رسد روند کاهشی بین یک تا دو درصد ادامه داشته باشد.