آموزش هرمزگان و توجه به تاریخ های پایگاه تحلیلی خبر آنلاین


پایگاه خبری درک آنلاین – هرمزگان – اسماعیل خشایی – نقش مدیریت در عملکرد سازمان همواره مهم و غیرقابل انکار است; تنظیم و هماهنگی وظایف، تخصیص منابع، تعیین نقش های مناسب به افراد، ایجاد انگیزه و تعامل بین کارکنان برای افزایش مشارکت تیمی، انتقال صحیح داده ها و اطلاعات آماری و جذب و تربیت نیروی انسانی متخصص به عنوان یکی از مهمترین منابع می باشد. سازماندهی یکی از وظایف مشترک مدیران سازمانهاست و این کارکرد در بستر مدیریت آموزش اهمیت مضاعف خواهد یافت.

زیرا اگر مدیر یک اداره، شرکت یا هر سازمانی در انجام وظایف و مأموریت خود سهل انگاری کند و به اهداف و مقاصد مورد نظر نرسد، عواقب آن مستقیماً بر افراد و گروه های تعامل و ارتباط با آن سازمان تأثیر خواهد گذاشت. اما اگر مدیران حوزه آموزش و پرورش از ماهیت و واقعیت فعالیت در این نهاد مهم غافل باشند و نتیجه این غفلت در ابعاد مختلف اجتماعی و اقتصادی در جامعه و پیامدهای آن در رشد و توسعه جامعه نمایان شود. یا زوال آن شیب سقوط او را نشان می دهد. بنابراین شاید مسئولیت مدیر آموزشی بسیار بیشتر و ممتازتر از مدیریت در سایر ارکان جامعه باشد و کسانی که این مسئولیت سخت را به دوش می کشند باید در این زمینه هوش و درایت لازم را داشته باشند.

همزمان با بازگشایی زودهنگام مدارس که مصادف با معارفه مهدی دوستی به عنوان استاندار جدید هرمزگان بود، برنامه های متنوع و متعددی از سوی استاندار هرمزگان و رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه در راستای کیفیت آموزش و پرورش در نظر گرفته شد. و افزایش دانش برای معلمان مدارس به ویژه در مقطع متوسطه دوم. و با توجه به تعریف رشته «آموزش و پرورش» به عنوان یکی از اولویت‌های اولیه و اساسی استانداری، انتظار می‌رود اقدامات انجام شده در جهت بهبود وضعیت آموزشی باشد. این در حالی است که با بررسی نتایج به دست آمده در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و مقایسه آن با نتایج سال گذشته، ضریب قبولی و میانگین نمرات دانش آموزان پایه دوازدهم روند نزولی محسوسی داشت به طوری که هرمزگان رتبه پانزدهم را در بین استان های کشور کسب کرد. ایالت ها. کشور.

در رشته علوم انسانی اکثر نواحی آموزشی هرمزگان با ضریب قبولی پایین تری همراه بوده اند که ضریب قبولی ۸۲.۰۹ درصدی دانش آموزان این رشته در سال جاری ۷۹.۳۸ درصد کاهش ۲.۷۱ درصد بوده و میانگین نمره این رشته کاهش یافته است. ۱۰.۹۲ تا ۱۰.۵۶. در رشته تجربی نیز شرایط دانش آموزان بهتر از سایر رشته ها نیست، ضریب قبولی ۹۰.۸۳ درصد از پایه دوازدهم با ۲.۰۸ درصد کاهش به ۸۸.۷۵ درصد رسیده و میانگین نمره این رشته از ۱۳.۲۲ به ۱۳.۰۴ کاهش یافته است.
میزان موفقیت دانش آموزان رشته ریاضی نیز با کاهش ۰.۵۷ درصدی نسبت به سال قبل به ۸۵.۹۵ درصد رسید.
با نگاهی اجمالی به نتایج کلی کسب شده در تمامی رشته ها، هرمزگان با ۸۳.۳۲ درصد قبولی و کاهش ۲.۲۹ درصدی نتایج نسبت به سال تحصیلی گذشته در رتبه پانزدهم جدول کشوری قرار گرفت و میانگین نمره دانش آموزان ۰.۲۷ کاهش یافت. درصد به ۱۱.۵۸ رسید. اعلام وصول.

نکته مهم دیگر قرار گرفتن شهرهای بزرگ شهرستان و نواحی مدارس با تعداد دانش‌آموز بالاست که از امکانات و تجهیزات بهتری نسبت به مناطق مدرسه‌ای مانند فن، ابوموسی و غیره بهره می‌برند، در رتبه‌های پایین جدول رتبه‌بندی قرار می‌گیرند. بر اساس این جدول، جزایر کیش و فین در رتبه اول و دوم و شهرهایی مانند بندرلنگ، حاجی آباد، میناب، رودان، پشاگرد و جاسک در رتبه دوم جدول رده بندی مناطق ۲۲ گانه مدارس قرار دارند.

علیرغم تلاش و کوشش رحمت‌آمیز معلمان سراسر استان به‌ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا غیرقابل انکار است، اما اگر بخواهیم با دیدی واقع‌بینانه به عملکرد آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری نگاه کنیم، برنامه‌های اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و راهبردهای عملیاتی و حمایتی از استان هرمزگان نه تنها مؤثر نبوده بلکه ناموفق بوده و دلایل ناکارآمدی این برنامه ها باید توسط مدیریت عالی استان بررسی شود. فعالانه برای بهبود کیفیت آموزش تلاش می کند.

همچنین بر اساس پیگیری های انجام شده منابع مالی تخصیصی که با کمک استاندار هرمزگان برای کمک به کیفیت بخشی آموزش و پرورش در نظر گرفته شده بود، ظاهراً به هیچ یک از مناطق آموزشی استانداری تخصیص نیافته و ضروری است. بررسی های لازم در این زمینه انجام شود.

از سوی دیگر همزمان با سفر وزیر آموزش و پرورش به استان هرمزگان در خردادماه امسال، افزایش سهمیه اشتغال شهروندان در دانشگاه فرهنجان هرمزگان به عنوان یک مطالبه جدی مطرح شد و وزیر آموزش و پرورش درخواست جدی قول مثبتی در این زمینه اما در اقدامی عجیب نه تنها این سهم افزایش نیافت، بلکه با کاهش ۲۰ درصدی سهم ۵۳۱ نفری در سال ۱۴۰۰ به ۴۲۰ نفر در سال ۱۴۰۱ کاهش یافت.این در حالی است که سهم اشتغال شهروندان دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۹ نسبت به سال قبل ۵۰ درصد کاهش داشته است!

همانطور که قبلاً اشاره کردیم نقش مدیر سازمان به ویژه در ساختار آموزش و پرورش بسیار مهم است و شاید توزیع نیروی انسانی مهمترین عنصر در ایجاد تحول در ساختار آموزش و پرورش باشد و اگر منصوبان متفاوت هستند ادارات در این حوزه مهم در صورت نداشتن اختیارات لازم را دارند، حتی یک نقشه راه مستحکم و مدون هم نتیجه خوبی نخواهد داشت.

ساختار آموزش و پرورش به دلیل نفوذ فراوانی که در بین طبقات مختلف دارد، همواره ساختاری سیاسی بوده است. ساختاری که مزیت، آگاهی و درک مسائل سیاسی است باید در بین معلمان وجود داشته باشد تا ضمن تحلیل صحیح وقایع، جوانان و نسل آینده کشور با تحولات و رویدادهای ملی و بین المللی آشنا شوند، اما در هنگام فعالیت سیاسی جای خود را می گیرد و اگر سیاست بازی کند، این نقطه قوت به نقطه ضعف تبدیل می شود و نظام آموزشی را تحت تاثیر قرار می دهد.

عزل و نصب مدیران میانی و … جزو اختیارات ذاتی مدیر سازمان است، اما نگاه دوگانه در انتصابات همان سیاست بازی است. یعنی انتصاب مدیران بر اساس معیارهای علمی و بررسی سوابق تجاری نیست، بلکه بر اساس روابط حسنه سیاسی با نماینده منصوب و دستور شخص ثالث است. این کاملاً طبیعی است که با وجود مخالفت طیف وسیعی از علما و صاحب نظران قدیمی این حوزه و بر اساس مناسبات سیاسی، مسئولیت بزرگی بر او محول شود، نه تنها ظرفیت و قدرت چانه زنی و دفاع از حقوق را ندارد. از سازمان او ، اما در بسیاری از حذف ها و نصب ها نیز اختیاری ندارد.

شاید مصداق عینی آن انتصاب مدیر آموزش و پرورش میناب به عنوان معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان باشد، شهرستانی که در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از بین ۲۲ ناحیه استان در رتبه هفدهم قرار گرفت. میزان قبولی دانش آموزان پایه دوازدهم در امتحانات نهایی او در بین مناطق مدرسه در کل ایالت رتبه ۴۵۷ را به خود اختصاص داد و از سوی دیگر و از منظر دوگانه، مدیر منطقه مدرسه رودن بود که قبل از اینکه رئیس آموزش و پرورش رودن شود، سال ها به عنوان معاون آموزش و پرورش خدمت می کرد. و به نحوی با دخالت برخی سیاستمداران و یا به رسمیت شناختن برخی از فعالان سیاسی (نماینده منطقه شرق) در همه امور اشراف لازم را داشت. ) به طور ناگهانی از اداره آموزش و پرورش حذف شد.
علیرغم رشد منفی در میزان قبولی علوم انسانی در رودین، با کاهش نرخ قبولی در تمام مناطق مدرسه در این زمینه در سال تحصیلی جاری، ۸۴.۱۹ دانش‌آموز در رشته ریاضی امتحانات نهایی خود را با نرخ رشد ۱۵.۱۹ درصد پس داده‌اند.

کسب سه رتبه زیر ۵۰۰، سه رتبه زیر هزار، ۲۱ رتبه هزار تا سه هزار، ۱۷ رتبه بین سه هزار تا پانزده هزار و ۵۰ رتبه بین پنج هزار تا ده هزار در کنکور سراسری سال تحصیلی جاری در در زمینه های مختلف، عملکرد مثبتی را برای این حوزه به مدت یک سال نشان می دهد که جنبه آموزشی دارد.

کسب دو مقام کشوری در مسابقات و جشنواره های پژوهشکده، بالاترین رتبه های کسب شده توسط معلمان دوره متوسطه و بالاترین رتبه های آموزشی، اجرا و شروع عملیات اجرایی بسیاری از طرح های آموزشی با حمایت اداره کل نوسازی هرمزگان از جمله مهمترین دستاورد بحرین در مدت کوتاه مسئولیت.

تغییرات لازمه پویایی نظام است، اما آیا این نگاه دوگانه به تفویض اختیار و تعریف مسئولیت بر اساس هنجارها و قواعد منطقی و قابل دفاع است؟ نکته اینجاست که اگر نیاز به تغییر مدیریتی است، پس چرا به گفته کارشناسان ضعیف ترین فرد از بین کاندیداهای احتمالی برای این سمت انتخاب می شود؟

همه بر این موضوع اتفاق نظر دارند که خوب یا بد، گریزی از نظر یا دخالت نمایندگان در انتصابات وجود ندارد، اما سوال مهم اینجاست که چرا حتی گزینه هایی با قوی ترین سابقه و رزومه و از سوی گروهی از حامیان نماینده منطقه شرق در لیست نیست، نه انتصاباتی دارند و اکثر گزینه هایی که او برای انتصاب در پست های مختلف مدیریتی پیشنهاد می کند از ضعیف ترین گزینه های ممکن است.

“دکتر مرتضی نجفی” با سوابق لیسانس، کارشناس آموزش ابتدایی رودان، رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش و … “دکتر صمد کمالی” مسئول حسابداری مسئول AP رودان، استاد دانشگاه، مدیر امور مالی اداره کل آموزش و پرورش استان مصطفی سالارپور معاون اسبق آموزش و پرورش قشم، دبیر، مدیر و کارشناس آموزشی، عباس الهدادی کارشناس آموزش و پرورش. رئیس دارایی رودان، رئیس دفتر آیت الله رئیسی، دبیر رودان، دبیر دکتر هاشمیان، معاون مدرسه، مدرس دانشگاه، رئیس دفتر شورای نگهبان و… از جمله این گزینه های قوی بودند که شهرستان رودان توانست موفق شود، متاسفانه در این زمینه متاسفانه آنها به دلیل انتصابات سیاسی از چرخه مدیریت کنار گذاشته شدند.

به نظر می رسد با توجه به رویکرد استاندار هرمزگان در راستای ایجاد ساختار آموزشی نظام مند برای کیفیت بخشی آموزش و پرورش استان، انتصاب مدیرکل فعلی آموزش و پرورش با برنامه های اجرایی پیش بینی شده مطابقت ندارد. ، به دلیل انتصاب او. عمده تلاش ها بر این است که به جای ارتقای سطح تحصیلات در شهرستان، بر فعالیت های سیاسی و جلب نظر و نظر نمایندگان مجلس برای ماندگاری در این سمت اداری متمرکز شوند. همچنین با توجه به عمق نارضایتی در مجموعه آموزش و پرورش استانداری، لزوم تغییر این ساختار ضروری و حیاتی است.