آمازون در حال اتخاذ تدابیری برای تحویل کالا با پهپاد است


آمازون در حال کار برای تکمیل پروژه تحویل پهپاد با تاخیر طولانی است. این شرکت اخیراً در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از دریافت چراغ سبز از سوی اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA)، خدمات تحویل پهپاد را در لاکفورد، کالیفرنیا، پس از سال راه‌اندازی خواهد کرد.

به گزارش eBanking News، اگر FAA مجوز آمازون را صادر کند، این پروژه که نزدیک به یک دهه وعده تحویل پهپادها را داده است، سرانجام وارد فاز عملیاتی خواهد شد. پیش از این در مقاله ای در مورد پروژه جاه طلبانه پرایم ایر، مشکلاتی را که آمازون با آن مواجه شده است به شما گفته بودیم. اما اخبار امروز نشان می دهد که غول فناوری مطمئن است که زمان شروع پروژه فرا رسیده است.

این شرکت می گوید که برای اولین بار در یک سال، ساکنان لاکفورد می توانند کالاهای خود را با پرایم ایر دریافت کنند. بر این اساس، او قادر خواهد بود هزاران کالا را با هواپیماهای بدون سرنشین حمل کند، اما این شرکت هنوز اعلام نکرده است که چه کالاهایی را می توان از طریق این سرویس سفارش داد.

فناوری‌های Amazon Prime Air به پیشرفت خود ادامه می‌دهند

آمازون می گوید در حال توسعه فناوری اجتناب از موانع است که در زمین و هوا مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، این شرکت می خواهد پهپادهای خود را برای پرواز خارج از میدان دید (BVLOS) مجهز کند. این اصطلاح به فناوری اشاره دارد که به پهپاد اجازه می دهد از میدان دید خلبان خارج شود.

اما آمازون ابتدا باید از سازمان هواپیمایی مجوز بگیرد. اوریکورا زامیت، سخنگوی شرکت در ایمیلی گفت: “با توجه به تاییدیه های اضافی، FAA برنامه های ما را بررسی می کند و تایید می کند که عملیات لاکفورد ما با قوانین ملی محیط زیست مطابقت دارد.” با این حال، سازمان هواپیمایی تا کنون از اظهار نظر خودداری کرده و گفته است که در مورد مجوزهای در دست بررسی صحبتی نمی کند.

جف بزوس برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ از این پروژه رونمایی کرد اما در سال ۲۰۱۹ پیش نمایشی از طراحی مجدد پهپاد پرایم ایر منتشر شد که امکان پرواز عمودی را نشان می داد. مشکلات مختلف در توسعه این فناوری باعث شد تا این شرکت نتواند پس از سال ها تحویل کالا با پهپاد را آغاز کند. حال باید منتظر ماند و سرنوشت این پروژه را در سال جاری دید.

منبع: دیجیاتو

لینک کوتاهلینک کپی شد!