آلومینیوم در پنیر چگونه اجتناب کنیم ، چه بخریم


فهرست مطالب[Hide][Show]

آلومینیوم یک افزودنی بدون برچسب در پنیر فرآوری شده است و به طور تکان دهنده ای توسط صنعت به عنوان یک روش تولید خوب در نظر گرفته می شود! چگونه می توانم بدترین افراد متخلف را شناسایی کنم و بهترین پنیر بدون آلومینیوم را خریداری کنم که برای خانواده شما بی خطر باشد.

پنیر یکی از بدترین متخلفان در مورد افزودنی های بدون برچسب و ترفندهای پردازش است.

به عنوان مثال ، آیا می دانید که اکثر پنیرهایی که در فروشگاه برچسب خام دارند معمولاً از شیر گرم می شود ، که تا دمای آنزیم ها و پروبیوتیک ها از بین می رود؟

یکی دیگر از ترفندهای فرآوری در تهیه پنیر این است که هیچگونه افزودنی حاوی برچسب حاوی آلومینیوم را ذکر نکنید. این امر دهها سال است که ادامه دارد!

این فلز نوروتوکسیک پس از مطالعات متعدد به اختلال عملکرد شناختی و توسعه احتمالی بیماری آلزایمر کمک می کند. برخی از جدیدترین آنها به صورت داوری منتشر شده است پیشرفت در پزشکی تجربی و زیست شناسیبه (1،2)

آلومینیوم و پنیر فرآوری شده

تولید کنندگان پنیر از آلومینیوم به شکل سدیم آلومینیوم فسفات (SALP) استفاده می کنند تا پنیر فوق العاده صاف و یکنواخت شود.

این ماده شیمیایی یکنواختی تولید ورقه های پنیر و سایر امکانات مانند پنیر رنده شده و بافندگی را تسهیل می کند.

پنیر خامه ای و پنیر فرآوری شده نیز معمولاً SALP را پخش می کنند.

چگونه تولید کنندگان مواد غذایی از این افزودنی خطرناک برچسب دور می شوند؟

با توجه به بنیاد Weston A. Price ،

آلومینیوم موجود در پنیر آمریکایی و محصولات پنیری فرآوری شده به عنوان استاندارد صنعت طبقه بندی می شود و موسسه ملی بهداشت (NIH) آن را GRAS (به طور کلی به عنوان ایمن شناخته می شود) می داند. اقلام طبقه بندی شده به عنوان GRAS نیازی به افزودن به برچسب مواد غذایی ندارند. (3)

اگر این به اندازه کافی تکان دهنده نیست ، در نظر بگیرید که افزودن آلومینیوم به پنیر از نظر صنعت به عنوان “شیوه تولید خوب” (GMP) طبقه بندی می شود. (4)

کارشناسان صنعت SALP را به عنوان یک “نمک امولسیون کننده” مهم تشخیص می دهند که بافتی نرم تولید می کند که برش و شکل دادن آن آسان است. همچنین هنگام ذوب شدن به سایر غذاهای فرآوری شده مانند پیتزای یخ زده ، قابلیت ذوب را تسهیل می کند.

شاید SALP برای تسریع تولید با حداکثر سود مهم باشد ، اما مطمئناً به نفع سلامت مصرف کننده نیست.

پنیر منبع اصلی روشنایی آلومینیوم است

اگر فکر می کنید مقدار کمی آلومینیوم حاوی نمک که در حین فرآوری به پنیر اضافه می شود زیاد نیست ، این را در نظر بگیرید.

انتشار مواد افزودنی و آلاینده های غذایی پنیر فرآوری شده و پنیر آمریکایی را به عنوان یکی از سه منبع غذایی اصلی آلومینیوم در سال 1988 مشخص کرد! (5)

این اطلاعات می تواند بیداری بی ادبی برای مصرف کنندگان آگاه به سلامتی باشد که مراقب هستند از ظروف آلومینیومی آشپزخانه اجتناب کنند و متوجه شوند که هنوز به دلیل پنیر فرآوری شده و محصولات حاوی آن در معرض دید زیادی قرار می گیرند.

ارگانیک چطور؟

برخی از شما در این مرحله فکر می کنید که این مشکل به شما مربوط نمی شود زیرا شما پنیر ارگانیک می خرید.

نه خیلی سریع!

در وب سایت USDA هیچ زبانی را پیدا نکردم که تولیدکنندگان پنیر ارگانیک را از افزودن افزودنیهای GRAS مبتنی بر آلومینیوم منع کند. (6)

اگر چنین استثنائی را می شناسید که مدون شده است ، به من اطلاع دهید!

در حال حاضر ، به خاطر داشته باشید که آلومینیوم موجود در پنیر فرآوری شده ارگانیک نیز می تواند خطرناک باشد.

چگونه از SALP در پنیر اجتناب کنیم

سه راه برای کاهش قابل توجه یا حذف آلومینیوم پنیرهایی که خانواده شما مصرف می کنند وجود دارد.

خرید توسط تولیدکنندگان کوچک

بهترین راه برای اطمینان از خرید پنیر بدون آلومینیوم از یک تولید کننده کوچک لبنیات یا صنایع دستی (از کجا پیدا می شود) است.

این مقاله در مورد چگونگی خرید سالم ترین پنیر نشان می دهد که هنگام انتخاب یک تولید کننده دسته کوچک باید به دنبال چه چیزی باشید.

فقط پنیر بلوک بخرید

اگر این فروشگاه های مستقل را در منطقه خود ندارید یا در مکانی زندگی می کنید که تحویل آن ممنوع است ، حداقل پنیر بلوک را فقط از فروشگاه خریداری کنید.

اگرچه این فرم ممکن است هنوز حاوی آلومینیوم باشد ، اما ممکن است در مقادیر کمتری مانند برش ، خردکن یا پنیر رشته ای باشد که نیاز به پردازش بیشتری دارد.

یک استراتژی هوشمند دیگر این است که با سازنده مارک پنیر مورد نظر خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا آنها در طول تولید SALP به مخلوط کمک می کنند.

از خوردن پنیر با غذاهای فرآوری شده خودداری کنید

پیتزا منجمد و تحویل پیتزا بزرگترین منبع پنیر آلومینیومی برای اکثر مصرف کنندگان است.

در نظر داشته باشید که به جای خرد کردن پنیر از بلوک های صنایع دستی ، پیتزای خود را تهیه کنید. انواع دستور العمل های پوسته پیتزا در این وبلاگ وجود دارد (این پوسته پیتزا بدون غلات خانگی محبوب ترین است) همراه با سس پیتزا بدون پخت و پز آسان.

خودت بساز!

رویکرد دیگر این است که حداقل تعدادی پنیر خودتان تهیه کنید. آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست! این سایت شامل تعدادی دستور العمل ساده است که می توانید امتحان کنید از جمله:

این مقاله در مورد مشکلات و راه حل های کلی پنیر می تواند به شما در حل مشکلاتی که سریع رخ می دهد کمک کند.

خلاصه

در حالی که ایجاد این تغییرات در روال منبع پنیر شما بدون شک ناخوشایند است ، اما با توجه به اینکه آلومینیوم موجود در پنیر برای بسیاری از افراد مسیر اصلی تماس است یک حرکت منطقی است. علاوه بر این ، هنگامی که آلومینیوم در مغز گرفتار می شود ، سم زدایی بسیار دشوار و کند است. (2)

اگر از قبل مشکوک به داشتن اضافه وزن سمی هستید ، با پزشک متخصص تعادل تغذیه مشورت کنید.

منابع

(1) قرار گرفتن در معرض آلومینیوم در زندگی روزمره در بیماری آلزایمر

(2) ورود و رسوب آلومینیوم در مغز

(3-5) مواد غذایی پنهان ، WAPF

(6) Organic 101: مواد مجاز و ممنوع در USDA Organic


دیدگاهتان را بنویسید