آغاز تعمیرات میان مدت ایستگاه بخار بندرعباس با ظرفیت ۳۲۰ مگاوات


مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از آغاز تعمیرات میان مدت واحد بخار ۳۲۰ مگاواتی این نیروگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزگان، داریوش محمودی هدف از اصلاحات نیمه اساسی این واحد را رفع محدودیت های تولید به منظور افزایش راندمان، افزایش تولید و آمادگی برای پیک تابستانی پیش رو عنوان کرد و افزود: بر اساس به گزارش پایگاه خبری هرمزگان، مدت زمان این عملیات ۶۰ روز در روز است که پس از راه اندازی این واحد، ۲۷۰ مگاوات ساعت انرژی به شبکه سراسری اضافه می شود.

وی خاطرنشان کرد: در طرح عملیاتی یک واحد بخار نیروگاه بندرعباس، تعمیرات و تعویض سبد لنگستروم، شستشوی میعانات و گرفتگی و رسوب زدایی، رفع نشتی دود از بدنه دیگ با تعویض پنل ها و مقره های خراب و تعویض درزهای انبساط. . از بین بردن نشتی از لوله های روی تست درام، گرم کردن مجدد سرد و گرم برای حل مشکل خلاء، تعمیر دیسپنسرهای اجاق گاز، تعویض و تعمیر دریچه های تخلیه بخاری فشار قوی، بازرسی توربین LP در صورت خرابی پره های جریان پنجم و ردیف شش، باز کردن توربین LP و عملکرد تعمیر .

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس افزود: در سایر بخش ها تست ترانسفورماتور واحد، تعویض زغال ژنراتور و تعمیر رینگ لغزش، اجرای طرح نوسازی کنترل بخار اضافی، پایش و کنترل دمای خوراک. پمپ ها، بازدیدهای دوره ای و مجوزهای واحد طبق برنامه زمان بندی انجام می شود و لازم به ذکر است که ایستگاه تولید بندرعباس که شامل ۴ واحد بخار و ۲ واحد گاز به ظرفیت ۱۳۲۰ مگاوات می باشد، نقش مهمی در پایداری شبکه برق سراسری