آغاز ارسال کپی فاکتور الکترونیکی فروشگاه ها به بانک اطلاعاتی موسسه مالیاتی


رئیس سازمان امور مالیاتی در این همایش با تشریح سامانه جایگاه های انبار و سامانه مودیان برای شرکت های بورسی اظهار داشت: از امروز کار قانون جایگاه های مغازه را آغاز می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، داود منصور در این همایش با تشریح سامانه پایانه انبار و سامانه مودیان برای شرکت های بورسی اظهار کرد: از امروز کار قانون پایانه های فروشگاهی را آغاز می کنیم.

وی افزود: این قانون یکی از کارهای باقیمانده روی زمین بود که بیش از دو سال از تصویب آن در سال ۱۳۹۷ می گذرد و قرار بود ۱۵ ماه پس از تصویب اجرایی شود که زیرساخت های اجرایی آن فراهم نبود.

رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به قوانین مشابه مانند قانون وجوه خودکار گفت: این قوانین هیچ گاه اجرایی نشده است.

منصور گفت: با این قانون نظام مالیاتی به یک سیستم مدرن و متعادل تبدیل می شود.

منصور یادآور شد: این قانون باید در اسرع وقت اجرایی می شد، این قانون فعالان اقتصادی را موظف می کند زمانی که فرآیندی مانند خرید و فروش را انجام می دهند نسبت به ثبت آن و ارسال یک نسخه از صورتحساب الکترونیکی به بانک اطلاعاتی موسسه مالیاتی اقدام کنند. شفافیت.

منصور با اشاره به همکاری سازمان امور مالیاتی با پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص راه اندازی سامانه حمل و نقل خودرو، بیان کرد: نتیجه راه اندازی این سامانه این امکان را برای مردم فراهم می کند تا به راحتی و بدون مراجعه به دفتر اسناد رسمی، با استفاده از تلفن همراه خود، حواله را انجام دهند. میز تحریر. و ثانیاً این پول مستقیماً به بیت المال می رود.

وی افزود: در سال گذشته درآمد دولت از محل مالیات بر حمل و نقل ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود اما امسال ۲۷۰۰ میلیارد تومان درآمد داشتیم و تا پایان سال از ۵۰۰۰ میلیارد تومان عبور می کند.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه منتظر انجام کلیه امور مالیاتی از طریق درگاه واحد الکترونیکی هستیم، گفت: این امر از اتلاف وقت مردم در ترغیب بازرسان مالیاتی و احقاق حقوق دولت جلوگیری می کند.

وی با اشاره به آغاز اجرای قانون ایستگاه های مغازه و سامانه مطالبات از امروز با شرکت های بورسی که نیاز به نسخه ندارند، افزود: قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده کاملاً به قانون جایگاه ها بستگی دارد، اما اجرا قانون مالیات بر ارزش افزوده که زودتر شروع شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی علت شروع به کار این قانون با شرکت های بورسی را اختصاص دادن بیشترین حجم فعالیت های تجاری به این شرکت ها عنوان کرد و گفت: ثانیاً شرکت های بورسی بسیار شفاف هستند و تمام اطلاعات آنها مشخص است. در دسترس. به عموم

منصور به راه اندازی سامانه الکترونیکی وصول قبوض در پایگاه سازمان مالیاتی اشاره کرد و گفت: در گام دوم دستورالعمل اتصال شرکت ها به این سامانه با همکاری بورس و دستگاه های دولتی تدوین و ابلاغ شد. شرکت پیشخوان.

رئیس سازمان امور مالیاتی درباره تفکیک حساب های تجاری از حساب های شخصی گفت: پیش از این در بانک مرکزی کنترلی بر جابجایی وجوه و تراکنش های مالی وجود نداشت، بنابراین از هفته گذشته تفکیک حساب های تجاری از حساب های شخصی انجام شده است و کسانی که حساب های تجاری را از حساب های شخصی جدا می کنند از آن بهره مند می شوند. آن ها خواهند

وی گفت: در صورتی که کل مبلغ واریز شده در حساب های تجاری بیش از تعداد صورتحساب های الکترونیکی باشد، مؤدی ده درصد مبلغ فروش را جریمه می کند.

به گفته منصور در شورای مالی و اعتبار مصوب شده است، اگر تعداد سپرده ها در حساب بیش از ۱۰۰ برابر باشد، حساب تجاری است.

وی خاطرنشان کرد: مشاغلی که از مشتریان می خواهند از دستگاه POS استفاده نکنند و مشتری کارت را با کارت بکشد به این معنی است که صاحب این واحد تجاری یا اتحادیه صنفی از حساب شخصی استفاده تجاری می کند.

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: البته تعداد تراکنش های همزمان با سپرده بیش از ۳۵ میلیون تومان باید ۱۰۰ مورد باشد تا حساب تجاری محسوب شود، بنابراین اگر بیش از ۱۰۰ تراکنش مالی داشته باشد اما سپرده کمتر از ۳۵ میلیون تومان، این حساب یک حساب شخصی به عنوان مدیر ساختمان است که حق الزحمه اعضای Construction به این حساب واریز می شود که کمتر از ۳۵ میلیون تومان است.

یادآوری منصور: اگر دیدیم مردم از این قوانین سوء استفاده می کنند یعنی ۱۰۰ تراکنش را به ۹۹ تراکنش کاهش می دهند، قوانین را تغییر می دهیم.

منبع: پسر

انتهای پیام/