آخر هفته خوب برای بورس


شاخص کل بورس از ساعات اولیه معاملات اولین روز هفته روند صعودی خود را آغاز کرد اما روند نزولی آن از همان روز آغاز شد و تا اواسط هفته ادامه داشت. اما این روند در روزهای پایانی هفته معکوس شد و شاخص، حجم و ارزش معاملات موفق به افزایش شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، امروز شنبه پس از نوسانات فراوان شاخص کل بورس با ۲۷۹۵ واحد کاهش به رقم ۱۴۴۰ هزار واحد رسید. شاخص کل نیز با هم وزنی با ۲۲۴۹ واحد کاهش به رقم ۳۸۷۲۱۸ واحد رسید. در این بازار ۲۹۳ هزار معامله به ارزش ۲۵۷۰۵ میلیارد ریال انجام شد.

ادامه روند نزولی بازار سرمایه در روز یکشنبه منجر به افت بیش از ۱۷ هزار واحدی شاخص کل بورس و بیش از ۷ هزار واحد کاهش شاخص هم وزن شد. در این روز شاخص کل بورس ۱۷ هزار و ۳۵۳ واحد کاهش یافت و رقم یک میلیون و ۴۲۳ هزار واحد را به ثبت رساند. شاخص کل با معیار هم وزن با ۷ هزار و ۲۴۱ واحد کاهش به رقم ۱۷۹ هزار و ۹۷۵ واحد رسید. دلالان این بازار ۳۰۰ هزار معامله به ارزش ۳۶۲۱ میلیارد ریال انجام دادند.

بازار سهام تا روز دوشنبه همچنان پر نوسان بود اما در نهایت شاخص کل بورس با رشد ۴۱۱۲ واحدی به رقم ۱۴۲۷ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن با ۳۸۶ واحد افزایش به رقم ۳۸۰ هزار و ۳۶۲ واحد رسید. دلالان این بازار ۲۲۶۰۰۰ معامله به ارزش ۲۰.۴۱ میلیارد ریال انجام دادند. با این حال، اگرچه وبرز سبز بود، اما حجم و ارزش معاملات در روز دوشنبه نسبت به یکشنبه کاهش یافت.

برگه سهام برگشته

شاخص کل بورس با ۲۴۱۲ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد رسید. شاخص کل با افزایش ۲۲۴ واحدی عدد ۳۸۰ هزار و ۵۸۷ واحد را به ثبت رساند. در این بازار ۲۲۱۰۰۰ معامله به ارزش ۲۱.۶۵۴ میلیارد انجام شد. این روند در روز چهارشنبه ادامه یافت و شاخص کل بورس با ۷ هزار و ۳۳۸ واحد رشد به رقم یک میلیون و ۴۳۷ هزار واحد رسید. شاخص کل با افزایش ۳۴۶۶ واحدی به رقم ۳۸۴۰۵۵ واحد رسید. در این بازار ۲۳۶۰۰۰ معامله به ارزش ۲۷۳۳۸ میلیارد ریال انجام شد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!