آخرین پرونده رسیدگی به پرونده سرقت از بانک الاهلی


کسانی که وسایل خود را گم کرده اند با پلیس تماس نگیرند

نزدیک به ۲۰ روز از دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی می گذرد و پلیس می گوید تحقیقات در مورد این پرونده همچنان ادامه دارد. رئیس پلیس کلانشهر در عین حال گفت: کسانی که وسایل خود را گم کرده اند برای جمع آوری اموال خود به پلیس مراجعه نکنند.

به گزارش پایگاه خبری خدمات بانکداری الکترونیک، صبح روز دوشنبه ۲۵ خردادماه، خبر سرقت تعدادی صندوق امانات در شعبه بانک ملی ایران منتشر شد.

ساعاتی پس از انتشار این خبر، سرهنگ علی ولیبور گدرزی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت، عصر همان روز از پیگیری برای دستگیری سارقان بانک امانت خبر داد.

سایت بانک ملی ایران نیز در توضیحی اعلام کرد: حادثه رخ داده در شعبه دانشگاهی بانک ملی ایران که منجر به خسارت به صندوق اجاره شد، توسط پلیس و مراجع ذیربط در حال پیگیری است. “

صبح روز بعد؛ یعنی روز سه شنبه ۲۷ خرداد تعدادی از مالباختگان در این شعبه حضور یافته و خواستار رسیدگی فوری به پرونده شدند.

تمام شواهد حکایت از یک سرقت پیچیده و حساب شده داشت به همین دلیل شاید هیچ یک از مالباختگان باور نمی کردند که پلیس در زمینه کشف این گونه سرقت ها کارنامه بی سابقه ای از خود به جای بگذارد و عاملان این سرقت پیچیده با کمترین مدرک تنها حدود ۴۸ ساعت پس از گزارش موضوع به پلیس آگاهی دستگیر خواهند شد.

سرانجام ۱۰ نفر از عاملان این سرقت دستگیر و پلیس صبح جمعه این خبر را به رسانه ها اعلام کرد.

دو متهم دیگر این پرونده نیز در کشور همسایه شناسایی و دستگیر شدند و به زودی از طریق اینترپل وارد کشور خواهند شد.

پلیس همچنین بیش از ۹۰ درصد از غارت این صندوق ها را ضبط کرده است.

آخرین پرونده رسیدگی به سرقت صندوق امانات در بانک ملی

اکنون نزدیک به ۲۰ روز از دستگیری سارقان کمد می گذرد و تحقیقات درباره این پرونده همچنان ادامه دارد. موضوعی که رئیس پلیس کلانشهر اعلام کرد.

سردار حسین رحیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین پرونده رسیدگی به پرونده سرقت از شعبه دانشگاهی بانک ملی ایران، اظهار کرد: پرونده سرقت از صندوق های امانی دانشگاه. شعبه بانک همچنان معلق است با جدیت پیگیری شود کشف این پرونده در مدت زمان کوتاه کار بزرگی است و انشاءالله در پی خواهد داشت.

دغدغه اصلی پلیس تحویل اموال به مفقودین است

وی در خصوص انتقاد برخی مالباختگان از سرعت بازیابی اموال مسروقه گفت: دغدغه اصلی پلیس واگذاری اموال مردم است.

در همین راستا کارگروه مشترک دادستانی کل کشور، نیروی انتظامی و بانک ملی تشکیل شده است که مراحل تحویل را برای مالکان تشریح خواهد کرد.

بنا شد تا مالکان بیایند و مدارک و مدارک مربوط به ملک را ارائه کنند و در نهایت ملک را به آنها تحویل دهند.

کسانی که وسایل خود را گم کرده اند با پلیس تماس نگیرند

رحیمی که پیش از این اعلام کرده بود که داغدیدگان برای تحویل گرفتن وسایل خود به پلیس مراجعه نکنند، مجددا بر این موضوع تاکید کرد و گفت: این عزیزان به پلیس مراجعه نکنند.

بلافاصله پس از کشف وسائل افراد توسط پلیس که بیش از ۹۰ کیلوگرم طلا و جواهرات بود. وی این اقلام را مورد ارزیابی و شناسایی قرار داد و حتی کوچکترین وسیله ای که در صندوقچه ها و سارقان کشف شده بود کشف شد.

رئیس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: این کار توسط کارگروهی ۲۰ نفره انجام شد و ظرف یک هفته تمامی اقلام لو رفته شناسایی و توزین شد.

مشخصات وی با طی مراحل قانونی به خزانه بانک تحویل داده شد.

رحیمی افزود: در خصوص سکه ها و سکه های کشف شده، اموال در دومین روز پس از کشف به خزانه بانک ملی تحویل شد.

ما در این زمینه کاری نداریم و در حال حاضر پیگیر انضباطی، قضایی و… هستیم.